The Race Organiser : Essex Cross Country 10K Series Results
Find out more about our COVID-secure, contact-free event plans and how upcoming events are affected

Essex Cross Country 10K Series

Hylands Park Results


08/05/2021, 09:30
Position First Name Last Name Gender Club Category Gender Position Category Position Gun Time Time Action
1 Ben MAGUIRE Male MU18 1 1 00:35:30 Claimed
2 Shay JOYCE Male Little Baddow Ridge Runners Male Senior 2 1 00:36:44 Claimed
3 James PILCH Male eton manor ac Male V40 3 1 00:37:48 Claimed
4 Craig PUNCHER Male Male Senior 4 2 00:38:20 Claimed
5 Simon COTTLE Male eton manor ac Male V40 5 2 00:38:35 Claimed
6 Dave ROGERS Male Bishop's Stortford Running Club Male V40 6 3 00:38:52 Claimed
7 Stephen KIRSH Male Rochford Running Club Male Senior 7 3 00:39:05 Claimed
8 Adam HEMSWORTH Male Castle Point Joggers Male Senior 8 4 00:39:22 Claimed
9 Stephen WILKES Male Bishop's Stortford Running Club Male V40 9 4 00:39:33 Claimed
10 Benjamin MITCHELL Male Brentwood Running Club Male Senior 10 5 00:39:35 Claimed
11 Ian TOAL Male Rochford Running Club Male V40 11 5 00:39:37 Claimed
12 Jackie STRETTON Female SPRINGFIELD STRIDERS RUNNING CLUB Female Senior 1 1 00:39:48 Claimed
13 George LLOYD Male Run Fast Male Senior 12 6 00:39:50 Claimed
14 William WU Male Billericay striders Male V40 13 6 00:40:03 Claimed
15 Graham WHITE Male Male Senior 14 7 00:40:24 Claimed
16 Jon POPLE Male Male Senior 15 8 00:40:28 Claimed
17 Jody WALKER Male Male V40 16 7 00:40:38 Claimed
18 Richard BONHAM Male Castle Point Joggers Male V50 17 1 00:40:47 Claimed
19 Simon BATESON Male Trojan Runners Male V50 18 2 00:40:49 Claimed
20 Jamie SCHOFIELD Male Male V40 19 8 00:40:53 Claimed
21 Daniel JAYCOCK Male Brentwood Running Club Male V40 20 9 00:41:15 Claimed
22 Ben USHER Male Harlow Running Club Male Senior 21 9 00:41:16 Claimed
23 Paul ANDERSON Male SPRINGFIELD STRIDERS RUNNING CLUB Male V40 22 10 00:41:43 Claimed
24 Stephen MOORE Male Male Senior 23 10 00:41:55 Claimed
25 Chris CANNON Male Male V40 24 11 00:42:04 Claimed
26 Darren MURPHY Male Little Baddow Ridge Runners Male V40 25 12 00:42:07 Claimed
27 Ramunas UIKYS Male Male V40 26 13 00:42:12 Claimed
28 Jenny HEYMANN Female eton manor ac Female V40 2 1 00:42:19 Claimed
29 David RAFFAELLI Male Male Senior 27 11 00:42:25 Claimed
30 Sam KNIGHT Male Male Senior 28 12 00:42:41 Claimed
31 Eleanor JOHNSON Female Leigh on Sea Striders Female Senior 3 2 00:42:47 Claimed
32 Adam JONES Male Male V40 29 14 00:43:10 Claimed
33 Ethan SKIPP Male Weald park warriors MU18 30 2 00:43:25 Claimed
34 Robert SOMMERVILLE Male eton manor ac Male V50 31 3 00:43:40 Claimed
35 Adam BUTLER Male Male Senior 32 13 00:43:40 Claimed
36 Glen KING Male Male V40 33 15 00:43:42 Claim
37 Stephanie MIGLIORINI Female Leigh on Sea Striders Female Senior 4 3 00:43:51 Claim
38 Danny FLINT Male Leigh on Sea Striders Male V50 34 4 00:43:55 Claimed
39 James NICHOLS Male East London Runners Male Senior 35 14 00:44:10 Claimed
40 Stuart CROWTHER Male Weald park warriors Male V60 36 1 00:44:14 Claimed
41 Joseph SMITH Male Male V40 37 16 00:44:20 Claimed
42 Daniel CARROLL Male Orion Harriers Male V40 38 17 00:44:22 Claimed
43 Danielle HARRINGTON Female Tiptree Road runners Female V40 5 2 00:44:46 Claimed
44 Lex ELLINGTON Male Harlow Running Club Male V40 39 18 00:44:52 Claimed
45 Scott COOPER Male Male Senior 40 15 00:45:04 Claimed
46 James MACKLIN Male Male V40 41 19 00:45:06 Claimed
47 Tom RICE Male Havering Triathlon Club Male Senior 42 16 00:45:24 Claimed
48 Katie SPICER Female Leigh on Sea Striders Female V40 6 3 00:45:24 Claimed
49 Lee CHESTER Male Male V50 43 5 00:45:33 Claimed
50 Matt PEPPER Male Male V40 44 20 00:45:36 Claimed
51 Sophie HALES Female Female Senior 7 4 00:45:37 Claimed
52 Leo ALEXANDER Male Little Baddow Ridge Runners Male Senior 45 17 00:45:41 Claimed
53 Steven GLOVER Male Male V50 46 6 00:45:45 Claimed
54 Tom FARROW Male Male Senior 47 18 00:45:49 Claimed
55 James DONCASTER Male Male V40 48 21 00:45:53 Claimed
56 Chris HUMPHREY Male Kingswood Running Club Male V40 49 22 00:45:57 Claimed
57 Eddie NOTTON Male Male Senior 50 19 00:46:02 Claimed
58 Joanna JURD Female Bishop's Stortford Running Club Female V40 8 4 00:46:04 Claimed
59 Paul JEGGO Male SPRINGFIELD STRIDERS RUNNING CLUB Male V60 51 2 00:46:05 Claimed
60 Chloe HAMMOND Female Female V40 9 5 00:46:17 Claimed
61 Frederick GRAHAM Male Central Park Athletics Male V50 52 7 00:46:18 Claimed
62 Kristina READ Female Phoenix Striders Female V40 10 6 00:46:21 Claimed
63 Jamie ENEVER-DODD Male Phoenix Striders Male V40 53 23 00:46:21 Claimed
64 Neal MARLOW Male Leigh on Sea Striders Male V50 54 8 00:46:24 Claimed
65 Paul MORRIS Male Male V60 55 3 00:46:26 Claimed
66 Chris WEBSTER Male Male V40 56 24 00:46:43 Claimed
67 David PRATT Male Male V50 57 9 00:46:45 Claimed
68 Daniel EASTON Male Male V40 58 25 00:46:46 Claimed
69 Mark WALLIS Male Male V40 59 26 00:46:51 Claimed
70 Thomas WALKER Male Male V40 60 27 00:46:56 Claimed
71 Richard STOCKWELL Male Kingswood Running Club Male V40 61 28 00:47:03 Claim
72 Michael TURRINGTON Male Male V40 62 29 00:47:07 Claimed
73 Ian WOOLLEY Male Male V60 63 4 00:47:07 Claimed
74 Richard ROTHON Male Male V40 64 30 00:47:20 Claimed
75 Stephen BULLEN Male Male V40 65 31 00:47:24 Claimed
76 Daniel BADE Male Braintree & District AC Male Senior 66 20 00:47:25 Claimed
77 Annabel MATTHEWS-SMITH Female Southend-On-Sea Athletics Club Female Senior 11 5 00:47:45 Claimed
78 Joe WEBB Male Male Senior 67 21 00:47:49 Claimed
79 James LEESON Male Male V50 68 10 00:47:51 Claimed
80 Maurice KEANE Male Watford Harriers Male V50 69 11 00:47:52 Claimed
81 Paige BIRCHAM Female Harlow Running Club Female Senior 12 6 00:48:09 Claimed
82 Martin PAGE Male Barking Road Runners Male V60 70 5 00:48:15 Claimed
83 Matthew HELM Male Male V40 71 32 00:48:21 Claimed
84 Simon WAGSTAFF Male Male V40 72 33 00:48:30 Claimed
85 James LAMON Male Male Senior 73 22 00:48:38 Claimed
86 Terri WILEY Female Harlow Running Club Female Senior 13 7 00:48:45 Claimed
87 Anthony LAVERS Male Male V40 74 34 00:48:47 Claimed
88 Lisa CORNELL Female South Woodham Runners Female V40 14 7 00:48:50 Claimed
89 Lucy DEBOLTZ Female Female Senior 15 8 00:49:00 Claimed
90 Louise NEWMAN Female Female V50 16 1 00:49:01 Claimed
91 Martin MOULTON Male Vocalink Mastercard Running Club Male V50 75 12 00:49:01 Claimed
92 Anna FIEDLEROVA Female Victoria Park & Tower Hamlets AC Female Senior 17 9 00:49:05 Claimed
93 Tina GOLUBEVA Female Pitsea Running Club Female Senior 18 10 00:49:08 Claimed
94 Charlotte ALLEN Female Leigh on Sea Striders Female V40 19 8 00:49:12 Claimed
95 Terry ALABASTER Male Witham RC Male V50 76 13 00:49:13 Claimed
96 Elliot KIDNER Male Male V40 77 35 00:49:19 Claimed
97 Thomas HAWORTH Male SPRINGFIELD STRIDERS RUNNING CLUB Male Senior 78 23 00:49:23 Claimed
98 Fraser EDDIE Male Male Senior 79 24 00:49:26 Claimed
99 Bryce COMER Male Male Senior 80 25 00:49:28 Claimed
100 Paul BACKHOUSE Male South Woodham Runners Male V50 81 14 00:49:31 Claimed
101 Yvonne BURTON Female Female V40 20 9 00:49:34 Claimed
102 Ben WHATELEY-HARRIS Male Brentwood Running Club Male Senior 82 26 00:49:35 Claimed
103 Adam WILD Male Male Senior 83 27 00:49:39 Claimed
104 Holly SMITH Female Female Senior 21 11 00:49:42 Claimed
105 Adrian POOLTON Male Male V50 84 15 00:49:53 Claimed
106 Andy GEORGE Male Male Senior 85 28 00:49:53 Claim
107 Mark ROBERTSON Male REDS RUNNING CLUB Male V60 86 6 00:50:08 Claimed
108 Fiona WALKER Female Leigh on Sea Striders Female V50 22 2 00:50:10 Claimed
109 Dean FRENCH Male Male V40 87 36 00:50:12 Claimed
110 Kate HOWLETT Female Pitsea Running Club Female V40 23 10 00:50:26 Claimed
111 Craig TURNBULL Male Male Senior 88 29 00:50:29 Claimed
112 Shaun WATKINS Male Male Senior 89 30 00:50:41 Claimed
113 Daniel JAGGARD Male Male V40 90 37 00:50:45 Claimed
114 Darren CHASTON Male Male V40 91 38 00:50:45 Claimed
115 Guy FAIRWEATHER Male Male Senior 92 31 00:50:49 Claimed
116 David SKIPP Male Weald park warriors Male V50 93 16 00:50:51 Claimed
117 Jo MCRAE Female BROMLEY VETS ATHLETICS CLUB Female V40 24 11 00:50:51 Claimed
118 Antony LUXTON Male Male V40 94 39 00:50:52 Claimed
119 Peter HOULIHAN Male Male V40 95 40 00:51:01 Claimed
120 Chris DIGGINS Male Benfleet Running Club Male Senior 96 32 00:51:11 Claimed
121 Storme ALEXANDER Female Female V40 25 12 00:51:17 Claimed
122 Mark JONES Male Male V40 97 41 00:51:21 Claim
123 Carl GREENER Male Male Senior 98 33 00:51:31 Claimed
124 Scott PETERS Male Male V50 99 17 00:51:33 Claimed
125 Trevor MASON Male Male V60 100 7 00:51:38 Claimed
126 Leanne NOBLE Female Female Senior 26 12 00:51:38 Claimed
127 Andrew THAKE Male Male V50 101 18 00:51:43 Claimed
128 Benjamin COLEMAN Male Male Senior 102 34 00:51:46 Claimed
129 Anna NUTTALL Female Female V40 27 13 00:51:47 Claimed
130 Vic CONRAN Male Male V50 103 19 00:51:50 Claimed
131 Catherine MARRIOTT Female Dengie 100 Runners Female V40 28 14 00:51:54 Claimed
132 Juliane SUTTON Female Female V40 29 15 00:51:56 Claimed
133 Tomas SEMIONOVAS Male Male V40 104 42 00:51:57 Claimed
134 Sam HALSEY Male Male Senior 105 35 00:52:02 Claimed
135 Kate DALE Female Female Senior 30 13 00:52:07 Claimed
136 Nicholas HARVEY Male Male V40 106 43 00:52:11 Claimed
137 Richard HARMER Male Brentwood Running Club Male V40 107 44 00:52:18 Claimed
138 Mike ROAST Male Male V50 108 20 00:52:20 Claimed
139 Owen MORGAN Male Comets Road Running Club Male Senior 109 36 00:52:20 Claimed
140 Howel CUNNINGHAM Male Male V50 110 21 00:52:27 Claimed
141 Gary ROWLEY Male Leigh on Sea Striders Male V40 111 45 00:52:31 Claimed
142 Kerry PARKER Female Orion Harriers Female V40 31 16 00:52:31 Claimed
143 Danielle ADAMS Female Comets Road Running Club Female Senior 32 14 00:52:34 Claimed
144 Ruth ROBERTS Female Phoenix Striders Female V50 33 3 00:52:39 Claimed
145 Stephen COOK Male Male Senior 112 37 00:52:40 Claimed
146 Ernest MULRYNE Male Kingswood Running Club Male V50 113 22 00:52:49 Claimed
147 James PARSONS Male Male Senior 114 38 00:52:52 Claimed
148 Gail ALEXANDER Female Leigh on Sea Striders Female V50 34 4 00:52:55 Claimed
149 Rich CUNNINGHAM Male Male V40 115 46 00:52:57 Claimed
150 Stacy HEMBER Female Tiptree Road runners Female V50 35 5 00:53:04 Claimed
151 Philip DE BOLTZ Male Male V60 116 8 00:53:07 Claimed
152 Becky LOCKWOOD Female Female Senior 36 15 00:53:08 Claimed
153 Keith WRYCRAFT Male Male V50 117 23 00:53:09 Claimed
154 Mike WARD Male Weald park warriors Male V50 118 24 00:53:09 Claimed
155 Liz JOHNSON Female Female V50 37 6 00:53:10 Claimed
156 Steve NUTT Male Male V50 119 25 00:53:19 Claimed
157 Stephen PAGE Male Male V40 120 47 00:53:21 Claimed
158 Maud HODSON Female Female V40 38 17 00:53:22 Claimed
159 Nick WHITE Male Male V50 121 26 00:53:27 Claimed
160 Bernard BAZLEY Male Male V60 122 9 00:53:39 Claimed
161 Trevor TERRELL Male Male V50 123 27 00:53:39 Claimed
162 Neil HIGGINS Male Male V50 124 28 00:53:46 Claimed
163 Wendy ALDRIDGE Female Dengie 100 Runners Female V50 39 7 00:54:08 Claimed
164 Lauren WEBSTER Female Rochford Running Club Female Senior 40 16 00:54:15 Claimed
165 Charlie LARDNER Male Male Senior 125 39 00:54:22 Claimed
166 Allan STEEL Male South Woodham Runners Male Senior 126 40 00:54:22 Claimed
167 Kerry SLESSER Female Leigh on Sea Striders Female V50 41 8 00:54:23 Claimed
168 Steven LAMB Male Male V50 127 29 00:54:24 Claimed
169 Sven BUCKLAND Male Male Senior 128 41 00:54:35 Claimed
170 Jon BROWN Male Male V50 129 30 00:54:35 Claimed
171 Robert FRENCH Male Male V50 130 31 00:54:42 Claimed
172 Matthew PAVITT Male Male V40 131 48 00:54:42 Claimed
173 Richard SELBY Male Male V50 132 32 00:54:49 Claimed
174 Zoe STORRAR Female Leigh on Sea Striders Female V40 42 18 00:54:58 Claimed
175 Laura HARDY Female Female Senior 43 17 00:55:02 Claimed
176 Nim PATHY Male Male V40 133 49 00:55:03 Claimed
177 Gail RANDALL Female Leigh on Sea Striders Female V40 44 19 00:55:09 Claimed
178 Julie STRUTT Female Female V50 45 9 00:55:11 Claimed
179 Elizabeth NORTON Female Female V50 46 10 00:55:11 Claim
180 James HANDLON Male Male V50 134 33 00:55:13 Claimed
181 Sonya GIERADA Female Female Senior 47 18 00:55:13 Claimed
182 Adrian CAREY Male Male Senior 135 42 00:55:21 Claimed
183 William Enda HACKETT Male Male Senior 136 43 00:55:24 Claimed
184 Carlos ARENAS Male Male Senior 137 44 00:55:24 Claimed
185 Adrian BUCKLAND Male Male V50 138 34 00:55:31 Claimed
186 James ASHLEY Male Male V40 139 50 00:55:37 Claimed
187 Louise POPE Female Female Senior 48 19 00:55:42 Claimed
188 Rob DUNN Male Castle Point Joggers Male V50 140 35 00:55:55 Claimed
189 Carl SEAGER Male Male V40 141 51 00:55:57 Claimed
190 Diana BOND Female Female V60 49 1 00:55:59 Claimed
191 Mark COLQUHOUN Male Castle Point Joggers Male V50 142 36 00:56:02 Claimed
192 Alan TURNER Male Male Senior 143 45 00:56:07 Claimed
193 Stuart BOTWRIGHT Male Male V40 144 52 00:56:32 Claimed
194 Dean ADAMS Male Weald park warriors Male V50 145 37 00:56:32 Claimed
195 Leanne BOTWRIGHT Female Bure Valley Harriers Female Senior 50 20 00:56:32 Claimed
196 Janeen HAYAT Female Female Senior 51 21 00:56:33 Claimed
197 K JAGGARD Female South Woodham Runners Female V40 52 20 00:56:34 Claimed
198 Steve DOBLE Male Trojan Runners Male V60 146 10 00:56:39 Claimed
199 Liz MARTIN Female Female V50 53 11 00:56:44 Claimed
200 Fiona MASSEY Female Female V40 54 21 00:56:50 Claimed
201 Fen COLES Female eton manor ac Female V50 55 12 00:57:15 Claimed
202 Katherine BRYANT Female Female V40 56 22 00:57:15 Claimed
203 Anna WARREN Female Trojan Runners Female V40 57 23 00:57:21 Claimed
204 Shelley ABBOTT-JONES Female South Woodham Runners Female Senior 58 22 00:57:21 Claimed
205 Jen SHELLEY Female Billericay striders Female V40 59 24 00:57:31 Claimed
206 Neil KEAVENEY Male Male V40 147 53 00:57:32 Claimed
207 Joanne HEMMING Female Female V50 60 13 00:57:34 Claimed
208 Paul WATKINS Male Male Senior 148 46 00:57:41 Claimed
209 Eddie CRACE Male Lonely Goat Running Club Male V50 149 38 00:57:44 Claimed
210 Collette TOAL Female Rochford Running Club Female V40 61 25 00:57:49 Claimed
211 Geoff LOCKWOOD Male Male V60 150 11 00:57:50 Claimed
212 Matthew SLAVIN Male Male Senior 151 47 00:58:07 Claimed
213 Lisa GARNER Female Phoenix Striders Female V50 62 14 00:58:08 Claimed
214 Gabriel ELLENBERG Male eton manor ac Male V60 152 12 00:58:16 Claimed
215 Lorna CASTLE Female Royston runners Female Senior 63 23 00:58:16 Claimed
216 Tanya THERON Female Weald park warriors Female V50 64 15 00:58:20 Claimed
217 Julia BAWDEN Female Tiptree Road runners Female V60 65 2 00:58:22 Claimed
218 Jo PEARCE Female Phoenix Striders Female V50 66 16 00:58:23 Claimed
219 Joyce GOLDER Female Barking Road Runners Female V50 67 17 00:58:33 Claimed
220 Sophie CASTLE Female Female Senior 68 24 00:58:36 Claimed
221 Jane RUKIN Female Female Senior 69 25 00:58:37 Claim
222 Andrew KYDD Male newmarket cycling and triathlon club Male V50 153 39 00:58:46 Claimed
223 Laela TABRIZI Female Female Senior 70 26 00:59:16 Claimed
224 Steven LOVETT Male Male V40 154 54 00:59:21 Claimed
225 Mala SINGH Female eton manor ac Female V40 71 26 00:59:23 Claimed
226 Sam CHILTON Female Female V40 72 27 00:59:23 Claimed
227 Maxine O BRIEN Female Female V40 73 28 00:59:34 Claimed
228 Jules CAREY Female Female V40 74 29 00:59:36 Claimed
229 Michael HUNTER Male Male Senior 155 48 00:59:42 Claimed
230 Julia BINSTEAD Female Mid Essex Casuals Female V50 75 18 00:59:54 Claimed
231 Sally PIGGOTT Female Phoenix Striders Female V50 76 19 01:00:14 Claimed
232 Angela ROWE Female Leigh on Sea Striders Female V50 77 20 01:00:21 Claimed
233 Caroline SHAW Female Leigh on Sea Striders Female V40 78 30 01:00:22 Claimed
234 Andrew PALMER Male Male V50 156 40 01:00:27 Claim
235 Jerry FLECHAIS Male Lonely Goat Running Club Male V40 157 55 01:00:38 Claimed
236 Adrian SLADE Male Male V50 158 41 01:00:56 Claimed
237 Sarah ORLEY Female Female V50 79 21 01:00:56 Claimed
238 Dave MORRIS Male Male V50 159 42 01:01:02 Claimed
239 Eleanor HAYWARD Female Female Senior 80 27 01:01:02 Claimed
240 Simon BULLEN Male Male V40 160 56 01:01:11 Claimed
241 Aurelijus VOLSKIS Male Male V40 161 57 01:01:16 Claimed
242 Nathalie BADGER Female Female Senior 81 28 01:01:22 Claimed
243 Asa PAMPHILON Female Female V50 82 22 01:01:25 Claimed
244 Carlie AYLOTT Female Female Senior 83 29 01:01:33 Claimed
245 Eulene GOODEN Female Female V50 84 23 01:01:34 Claimed
246 Cheryl MACDONALD Female Pitsea Running Club Female V60 85 3 01:01:38 Claimed
247 Dawn ELLIOTT Female Female V40 86 31 01:01:44 Claimed
248 Faye THOMPSON Female Female V40 87 32 01:01:44 Claim
249 Jennifer ARMOND Female Female Senior 88 30 01:01:45 Claimed
250 Joe PAWLEY Male Male Senior 162 49 01:01:48 Claimed
251 Jessica ELLIS Female Leigh on Sea Striders Female V40 89 33 01:01:56 Claimed
252 Terence KINSLEY Female South Woodham Runners Female V50 90 24 01:01:56 Claimed
253 Liz MAY Female Kingswood Running Club Female V40 91 34 01:02:07 Claim
254 Deborah SHYNN Female Kingswood Running Club Female V50 92 25 01:02:08 Claimed
255 Clare ROWE Female Little Baddow Ridge Runners Female V50 93 26 01:02:09 Claimed
256 Hayley BLAKE Female Little Baddow Ridge Runners Female V40 94 35 01:02:09 Claimed
257 Steve PETTITT Male Leigh on Sea Striders Male V50 163 43 01:02:28 Claimed
258 Joanne NEWMAN Female Female V50 95 27 01:02:55 Claimed
259 Gail SEAL Female Female V40 96 36 01:02:59 Claimed
260 Will MALLARD Male Male Senior 164 50 01:03:00 Claimed
261 Laura LUCKING Female Female Senior 97 31 01:03:01 Claimed
262 Benjamin HARVEY Male Male Senior 165 51 01:03:03 Claimed
263 Sue UNSWORTH Female eton manor ac Female V50 98 28 01:03:07 Claimed
264 Helen HALL Female South Woodham Runners Female V40 99 37 01:03:07 Claimed
265 Barry WHITEHOUSE Male Male V50 166 44 01:03:08 Claimed
266 Ruth REYNOLDS Female Female V50 100 29 01:03:15 Claimed
267 Ross SILVERTON Male Witham RC Male V70 167 1 01:03:17 Claimed
268 Mic DAVIDSON Male Barking Road Runners Male V60 168 13 01:03:24 Claimed
269 Christina WATSON Female eton manor ac Female V60 101 4 01:03:27 Claimed
270 Nicola MASLEN Female Phoenix Striders Female V50 102 30 01:03:28 Claimed
271 Marion BREEZE Female Pitsea Running Club Female V60 103 5 01:03:39 Claimed
272 Gary HARFORD Male Barking Road Runners Male V60 169 14 01:04:07 Claimed
273 Nicola HENDERSON Female Female Senior 104 32 01:04:12 Claimed
274 Kathryn CURTIS Female Female V40 105 38 01:04:14 Claimed
275 Theresa ROSSI Female Female V50 106 31 01:04:24 Claimed
276 Dennis SPENCER-PERKINS Male Barking Road Runners Male V60 170 15 01:04:24 Claimed
277 Lynsey GRAY Female Phoenix Striders Female V50 107 32 01:04:46 Claimed
278 John WILKINSON Male Phoenix Striders Male V50 171 45 01:04:47 Claimed
279 Alix TELLO Female Female V40 108 39 01:05:13 Claimed
280 Joy LEADER Female Phoenix Striders Female V50 109 33 01:05:15 Claimed
281 Martin MASON Male Barking Road Runners Male V70 172 2 01:05:23 Claimed
282 Tracey SAMPSON Female Female V50 110 34 01:05:33 Claimed
283 Natalie BASS Female Female V40 111 40 01:05:40 Claimed
284 Diane PARTON Female Capel cheetahs Female V50 112 35 01:05:40 Claimed
285 John HOLLAND Male Male V70 173 3 01:05:48 Claimed
286 Nick FOSTER Male Male Senior 174 52 01:05:49 Claimed
287 Ellie PEPPER Female Female Senior 113 33 01:05:50 Claimed
288 Isobel GIBSON Female Female Senior 114 34 01:06:02 Claimed
289 Mike HASSETT Male Male Senior 175 53 01:06:02 Claimed
290 David CLARK Male Male V50 176 46 01:06:05 Claimed
291 Leanne ABBOTT-JONES Female Female V40 115 41 01:06:52 Claimed
292 Teresa WALFORD Female Female V60 116 6 01:07:02 Claimed
293 David SPRIGGS Male Pitsea Running Club Male V60 177 16 01:07:44 Claimed
294 Terasa HOLDEN Female Harlow Running Club Female V50 117 36 01:07:46 Claimed
295 Jason GOODMAN Male Hockley Trail Runners Male V40 178 58 01:07:52 Claimed
296 Richard NEWMAN Male Male V50 179 47 01:08:07 Claimed
297 Ann LAKE Female Nuclear Striders Female V50 118 37 01:08:07 Claimed
298 Daniel PINCHAM-PHIPPS Male Male V60 180 17 01:08:11 Claimed
299 Craig SIMIA Male Male V40 181 59 01:08:11 Claimed
300 Jade GWILLIM Female Female Senior 119 35 01:08:37 Claimed
301 Jenny FROOD Female Female V40 120 42 01:09:17 Claimed
302 Sally TREW Female Female V50 121 38 01:09:17 Claimed
303 Alison FRYATT Female Barking Road Runners Female V50 122 39 01:09:26 Claimed
304 Ellena BENTON Female Female Senior 123 36 01:09:35 Claimed
305 Jane STICHBURY Female eton manor ac Female V50 124 40 01:09:48 Claimed
306 Gemma WALTON Female Female Senior 125 37 01:09:54 Claimed
307 Rob KEOGH Male Male Senior 182 54 01:09:54 Claimed
308 Katie KENNINGTON Female Female V40 126 43 01:10:05 Claimed
309 Nathan HAWKINS Male Nuclear Striders Male Senior 183 55 01:10:22 Claimed
310 Tracy PANNELL Female Nuclear Striders Female V50 127 41 01:10:31 Claimed
311 Tom GRIFFITHS Male Male Senior 184 56 01:11:00 Claimed
312 Caroline SMITH Female Rochford Running Club Female V40 128 44 01:11:09 Claimed
313 Ian BRIDGEWATER Male Nuclear Striders Male V50 185 48 01:11:53 Claim
314 Richard BROWN Male Male Senior 186 57 01:12:07 Claimed
315 Laura BARCLAY Female Female Senior 129 38 01:12:35 Claimed
316 Leslie JAY Male Barking Road Runners Male V60 187 18 01:12:39 Claimed
317 Billie SAMPSON Female Female Senior 130 39 01:12:44 Claimed
318 Emily BARRITT Female Female Senior 131 40 01:13:38 Claimed
319 Lorraine HEAL Female Castle Point Joggers Female V60 132 7 01:14:27 Claimed
320 Robert COURTIER Male Male V60 188 19 01:15:31 Claimed
321 Penelope HILTON Female Female V50 133 42 01:16:31 Claimed
322 Thomas CROOK Male Male V50 189 49 01:20:01 Claimed
323 Ali Beth PROCTOR Female Female V50 134 43 01:20:02 Claim
324 Yalini PATHY Female Female V40 135 45 01:22:32 Claimed
325 Amanda MORRIS Female Female V50 136 44 01:22:54 Claimed
326 Stephanie RASHBROOK Female eton manor ac Female Senior 137 41 01:24:09 Claimed
327 Ben BUTLIN Male Male V50 190 50 01:24:15 Claimed
328 Joanne GROOM Male Male V40 191 60 01:34:31 Claimed
329 Nina WU Female Billericay striders Female Senior 138 42 01:43:51 Claimed