The Race Organiser : Hard as Snails Results
Find out more about our COVID-secure, contact-free event plans and how upcoming events are affected

Hard as Snails

Next Race: 27/07/2022 + 1 other

Shalford Park, Shalford Road, GUILDFORD. GU4 8BL

Harder Than Snails 15K Results


30/06/2021, 18:00
Position First Name Last Name Gender Club Category Gender Position Category Position Gun Time Time Action
1 Jake BOWLES Male Epsom & Ewell Harriers Male Senior 1 1 01:03:57 Claimed
2 James SAWDY Male Epsom & Ewell Harriers Male Senior 2 2 01:08:01 Claimed
3 Sam ALLWOOD Male Waverley Harriers Male Senior 3 3 01:11:50 Claimed
4 David BRIGHTON Male Male V40 4 1 01:11:58 Claimed
5 Alex FORD Male runnymede runners Male Senior 5 4 01:12:38 Claimed
6 Ian ACREMAN Male Male V40 6 2 01:12:54 Claimed
7 Graham MICALLEF Male Blackwater Valley Runners Male V40 7 3 01:15:42 Claimed
8 Mike TAYLOR Male Male V40 8 4 01:16:09 Claimed
9 Miles LEMMER Male Male Senior 9 5 01:16:51 Claimed
10 Mike BROCK Male Windle Valley Runners Male V40 10 5 01:18:35 Claimed
11 Arjen NAAFS Male Male V40 11 6 01:22:41 Claimed
12 Jerry HAYWOOD Male Male Senior 12 6 01:23:13 Claimed
13 Jessica SPARKES Female Female Senior 1 1 01:23:56 Claimed
14 Edward SMITH Male Male Senior 13 7 01:24:09 Claimed
15 Richard HEDGECOX Male Male V40 14 7 01:24:25 Claimed
16 Christine ROBINSON Female Waverley Harriers Female V40 2 1 01:24:59 Claimed
17 Will JACKSON Male Waverley Harriers Male V40 15 8 01:25:28 Claimed
18 Nick GROOM Male Male V40 16 9 01:25:35 Claimed
19 Rebecca BROWN Female Female Senior 3 2 01:26:17 Claimed
20 Simon FELSTEAD Male runnymede runners Male V40 17 10 01:26:32 Claimed
21 Rob HUNT Male Male V40 18 11 01:26:46 Claimed
22 Ben MAY Male Male V40 19 12 01:26:46 Claimed
23 Mike GIBBONS Male Male V40 20 13 01:27:33 Claimed
24 Chris NUGENT Male Male V40 21 14 01:27:42 Claim
25 Marc EBANKS Male Male V50 22 1 01:28:10 Claimed
26 Sophie BLAIR Female Phoenix Triathlon Female V40 4 2 01:28:24 Claimed
27 Mark BENNETT Male Male V40 23 15 01:28:57 Claimed
28 Thomas PINNEGAR Male Male Senior 24 8 01:29:31 Claimed
29 Alex HARRISON Male Male V40 25 16 01:30:17 Claimed
30 Gavin LOVEDAY Male Male V40 26 17 01:30:39 Claimed
31 Sarah BLACKER Female Phoenix Tri Club. Guildford Female Senior 5 3 01:31:29 Claimed
32 Soren SCHULTZE Male Windle Valley Runners Male V60 27 1 01:31:45 Claimed
33 Adam TAMBURINI Male Male V40 28 18 01:31:57 Claimed
34 Jon HOLDER Male Male V40 29 19 01:32:37 Claimed
35 Iain LIVINGSTONE Male Male V40 30 20 01:32:54 Claimed
36 William VENABLES Male Male V50 31 2 01:33:06 Claimed
37 Robert STANNETT Male Male V50 32 3 01:33:06 Claimed
38 James HANCOX Male Male V40 33 21 01:35:49 Claimed
39 Nicky MCKENZIE Female Female V40 6 3 01:35:58 Claimed
40 Guy MULLINS Male Male Senior 34 9 01:37:33 Claimed
41 Bruce JEFFRESON Male Fitstuff Guildford Male V50 35 4 01:37:38 Claimed
42 Lee GREGORY Male Male V40 36 22 01:38:23 Claimed
43 Hannah ACKERLEY Female Female Senior 7 4 01:38:28 Claimed
44 Bob JORDAN Male Male V50 37 5 01:38:57 Claimed
45 Neula NILAND Female Female V40 8 4 01:39:34 Claimed
46 Daryll WESTEN Male Male V40 38 23 01:40:31 Claimed
47 Gaenor BAGLEY Female Female V50 9 1 01:40:45 Claimed
48 Charlotte HOUGHTON Female Fitstuff Female V40 10 5 01:40:57 Claimed
49 Dale ON Male Male Senior 39 10 01:41:34 Claimed
50 Nic ALDRIDGE Male Male V40 40 24 01:41:55 Claimed
51 Ben MELLON Male Male V40 41 25 01:42:06 Claimed
52 Alex PERRY Male Male V50 42 6 01:42:23 Claimed
53 Mark BROOKS Male Fareham Crusaders Male V60 43 2 01:42:27 Claimed
54 Pascal LEVINE Male Male V40 44 26 01:42:28 Claimed
55 Huw CHALKER Male Male Senior 45 11 01:42:59 Claimed
56 Julian WILLIAMS Male Male V40 46 27 01:43:12 Claimed
57 Samuel BROOKS Male Fareham Running Club Male Senior 47 12 01:43:28 Claimed
58 Darren CARD Male Phoenix Triathlon Club (SE) Male V50 48 7 01:43:43 Claimed
59 Simon EVANS Male Hart road runners Male V40 49 28 01:43:56 Claimed
60 Brian MARSHALL Male Elmbridge Road Runners Male V40 50 29 01:44:51 Claimed
61 Katie COTTON Female Female V40 11 6 01:45:37 Claimed
62 Elizabeth GRIFFIN Female Horsham Amphibians Female V50 12 2 01:46:25 Claimed
63 Yuxiu CHEN Male Male Senior 51 13 01:47:17 Claimed
64 Owen DAVIES Male Male V50 52 8 01:48:47 Claimed
65 Larissa CLAY Female Female V40 13 7 01:49:16 Claimed
66 Nicole ANDERSON Female Female V50 14 3 01:49:50 Claimed
67 Chris CLAY Male Male V40 53 30 01:50:09 Claim
68 Nicola FITZPATRICK Female Female V40 15 8 01:50:16 Claimed
69 Daniel MARVEN Male Male Senior 54 14 01:51:03 Claimed
70 Mark GLEDHILL Male Male V40 55 31 01:51:32 Claimed
71 Andrew MOONEY Male Male V50 56 9 01:51:53 Claimed
72 Ahsan KHAN Male Male V40 57 32 01:51:56 Claim
73 Adrianne BROWN Female Female V40 16 9 01:52:34 Claimed
74 Niamh HARMSWORTH Female Female V50 17 4 01:52:34 Claimed
75 Sharmy BLOWS Female Female V40 18 10 01:53:15 Claimed
76 Lizzie MARSH Female Female Senior 19 5 01:54:55 Claimed
77 Katy KENNEDY Female Female V40 20 11 01:56:07 Claimed
78 Greg CRAIGEN Male Male V40 58 33 01:56:52 Claimed
79 Jody GREEN Female Female V40 21 12 01:59:04 Claimed
80 Catherine PRETTY Female St Thomas Trotters Female V40 22 13 02:00:45 Claimed
81 Denise FULTON Female Female V50 23 5 02:01:33 Claimed
82 Sarah HART Female Alton Runners Female V40 24 14 02:05:55 Claimed
83 Flora MACPHAIL Female Female Senior 25 6 02:09:04 Claimed
84 Emma GALLO SNUSHALL Female Female V40 26 15 02:09:53 Claimed
85 Zhen LI Female Female Senior 27 7 02:18:15 Claimed
86 Daniel MCGONIGLE Male Male V40 59 34 02:22:40 Claimed