The Race Organiser : Windsor Autumn Duathlon & Lake Runs - Past Results
Find out more about our COVID-secure, contact-free event plans and how upcoming events are affected

Windsor Autumn Duathlon & Lake Runs

Eton College Rowing Centre, off Court Lane, Dorney, WINDSOR. SL4 6FJ

Half Marathon Results


10/10/2020, 11:00
Position First Name Last Name Gender Club Category Gender Position Categ Position Race Number Name Gun Time Gender Club Time Action
1 Andrew CUMINE Male SEN 1 1 BELGRAVE HARRIERS 01:10:58 - Claim
2 Roger VILARDELL Male V40 2 1 BLACKHEATH AND BROMLEY HARRIERS ATHLETIC CLUB 01:13:14 - Claim
3 Ben MALIPHANT Male SEN 3 2 BRISTOL AND WEST AC 01:16:10 - Claim
4 Quinn BALLBACH Male SEN 4 3 01:17:05 - Claim
5 Leo MALIPHANT Male SEN 5 4 FARNHAM TRIATHLON CLUB 01:17:08 - Claim
6 Georgie BRUINVELS Female SEN 1 1 ALDERSHOT FARNHAM & DISTRICT 01:18:10 - Claim
7 Chris MUDE Male SEN 6 5 01:20:28 - Claim
8 David FRANCIS Male V40 7 2 WESTERN TEMPO 01:22:51 - Claim
9 Gareth EDWARDS Male V40 8 3 WESTERN TEMPO 01:23:04 - Claim
10 David CURTIN Male SEN 9 6 01:23:26 - Claim
11 Henry AYLETT Male SEN 10 7 01:23:31 - Claim
12 John KANE Male V50 11 1 01:24:42 - Claim
13 Dom HARDY Male V40 12 4 01:25:25 - Claim
14 Laszlo KECSKES Male V40 13 5 01:25:50 - Claim
15 Craig JACKSON Male V40 14 6 01:27:03 - Claim
16 David RENSHAW Male V50 15 2 GUILDFORD & GODALMING AC 01:28:52 - Claim
17 Nicholas WHITE Male V40 16 7 01:30:14 - Claim
18 Luke AUGER Male SEN 17 8 01:30:25 - Claim
19 Mariusz BURZYCKI Male V40 18 8 01:30:44 - Claim
20 Jenny TILLEY Female SEN 2 2 LONDON CITY RUNNERS 01:31:38 - Claim
21 David SANDWELL Male V50 19 3 01:31:48 - Claim
22 Sam RAWSTHORNE Male SEN 20 9 THAMES TURBO TRIATHLON CLUB 01:32:20 - Claim
23 Rozzie BATCHELAR Female SEN 3 3 01:32:30 - Claim
24 Kirsten OCALLAGHAN Female SEN 4 4 CLAPHAM CHASERS 01:32:57 - Claim
25 Stephen INGLEDEW Male V50 21 4 EDINBURGH AC 01:33:06 - Claim
26 Gregory DUCE Male SEN 22 10 01:33:52 - Claim
27 Peter LAMBIE Male SEN 23 11 01:34:42 - Claim
28 Mark FRANKS Male V40 24 9 PETTS WOOD RUNNERS 01:34:47 - Claim
29 Simon KONN Male V40 25 10 01:35:47 - Claim
30 Benjamin PHILLIPS Male SEN 26 12 01:35:53 - Claimed
31 Damian ALEXANDER Male V50 27 5 01:36:08 - Claim
32 Kate DANIELS Female SEN 5 5 HEADINGTON RR 01:36:31 - Claim
33 James FELSTEAD Male V50 28 6 GADE VALLEY HARRIERS 01:36:46 - Claim
34 Gary SHAW Male V50 29 7 GREENWICH TRITONS 01:38:43 - Claimed
35 Mark THOMPSON Male V40 30 11 01:39:28 - Claim
36 Ryan MARAIS Male V40 31 12 01:39:53 - Claim
37 Gregory DUCE Male SEN 32 13 01:40:43 - Claim
38 Elise BROCKHURST Female V40 6 1 01:40:53 - Claim
39 Neil STOCKLEY Male V50 33 8 01:41:50 - Claim
40 Martin HAYCOCK Male V40 34 13 01:42:00 - Claim
41 Hayley RUCH Female SEN 7 6 PRECISION RACE TEAM 01:42:39 - Claim
42 David HAMMOND Male V50 35 9 01:43:21 - Claimed
43 Kim WARNER Male V60 36 1 WOKING A/C 01:43:35 - Claimed
44 David BUNNEY Male V60 37 2 HOOK NORTON HARRIERS 01:44:35 - Claim
45 Andrejs DEMIDOVS Male SEN 38 14 01:45:39 - Claimed
46 Duncan EDWARDS Male SEN 39 15 01:45:44 - Claim
47 Cosmo WARNER Male SEN 40 16 01:45:45 - Claim
48 Ian KEITH Male V50 41 10 RANELAGH HARRIERS 01:47:16 - Claim
49 James BOSWELL Male SEN 42 17 01:47:30 - Claimed
50 Felicity RUSSELL Female V60 8 1 01:47:40 - Claim
51 Anna JENKINSON Female V40 9 2 SOUTH LONDON HARRIERS 01:49:07 - Claim
52 Joanne SOLLESSE Female V40 10 3 READING ROADRUNNERS 01:49:13 - Claim
53 Wan LIU Male V40 43 14 01:50:19 - Claim
54 Rebecca WAKEFIELD Female SEN 11 7 01:51:36 - Claim
55 Robert DEACOCK Male V50 44 11 WINDLE VALLEY RUNNERS 01:52:18 - Claim
56 David SYMONS Male SEN 45 18 01:52:32 - Claimed
57 Massimo DE ZORDO Male V40 46 15 01:53:53 - Claim
58 Neil MORGAN Male SEN 47 19 01:54:02 - Claim
59 Ian GRAY Male V40 48 16 01:54:31 - Claim
60 Michael TURK Male V40 49 17 RUNNING FOREVER RUNNING CLUB 01:54:55 - Claimed
61 Dave COOMBES Male V50 50 12 01:55:56 - Claim
62 Ricky COOPER Male V40 51 18 LONELY GOAT RUNNING CLUB 01:56:06 - Claim
63 Nick SMITH Male V50 52 13 01:56:21 - Claim
64 Caroline ASTON-O'DONOVAN Female SEN 12 8 01:56:36 - Claimed
65 Andy BUTLER Male V50 53 14 BEARBROOK RUNNING CLUB 01:58:42 - Claim
66 James BEECH Male V50 54 15 01:59:05 - Claim
67 Alaina LEWIS Female SEN 13 9 01:59:39 - Claimed
68 Ibitoru LILLEY Female V40 14 4 02:04:09 - Claim
69 Tarika NARULA Female SEN 15 10 02:07:10 - Claimed
70 Helen CARROLL Female V40 16 5 02:07:32 - Claim
71 Nicola LAYLAND Female SEN 17 11 02:08:45 - Claim
72 Kate SPENCER ELLIS Female V40 18 6 02:10:14 - Claim
73 Nigel BRINKLOW Male V50 55 16 02:12:18 - Claim
74 Tom SANDWELL Male U20 56 1 02:12:32 - Claim
75 Michael DIXON Male V40 57 19 02:16:14 - Claim
76 Garry BELCHER Male V50 58 17 02:16:16 - Claimed
77 Megan ILSLEY Female SEN 19 12 02:16:30 - Claim
78 Jackie BASS Female SEN 20 13 02:17:06 - Claim
79 Michael PAUL Male V60 59 3 WRAYFIELD RUNNERS 02:17:46 - Claim
80 Steve RYATT Male V50 60 18 LONELY GOAT RUNNING CLUB 02:23:19 - Claim
81 Rachael ROBINSON Female SEN 21 14 LONELY GOAT RC 02:57:29 - Claimed