The Race Organiser : Royal Windsor River Trail Run - Past Results
Find out more about our COVID-secure, contact-free event plans and how upcoming events are affected

Royal Windsor River Trail Run

Next Race: 03/10/2021 + 1 other

Alexandra Gardens, 3 Alma Road, WINDSOR. SL4 1QX

10K Results


16/05/2021, 10:00
Position First Name Last Name Gender Club Category Gender Position Category Position Gun Time Time Action
1 Steve JONES Male Datchet Dashers Male V60 1 1 00:36:02 Claimed
2 Charlie KING Male Blackwater Valley Runners Male Senior 2 1 00:38:04 Claim
3 Hugo DONOVAN Male Male Senior 3 2 00:38:20 Claimed
4 Owen BALASH Male Male Senior 4 3 00:41:03 Claimed
5 Thomas EVANS Male Male V40 5 1 00:41:59 Claimed
6 Rachel EDWARDS Female Redway Runners Female V50 1 1 00:42:30 Claimed
7 Wayne ELLIS Male Male V40 6 2 00:42:46 Claimed
8 Jordan CARROLL Male Male Senior 7 4 00:43:16 Claimed
9 Miroslaw KOMOSINSKI Male Male Senior 8 5 00:43:25 Claimed
10 Jamie COX Male Male V40 9 3 00:43:28 Claimed
11 Polly LAMBERT Female FU18 2 1 00:43:28 Claim
12 Richard FARNFIELD Male Male V40 10 1 00:43:53 Claimed
13 Nathan GREAVES Male Male Senior 11 6 00:43:54 Claimed
14 Abigail ASKEY Female Chiltern Harriers Female V40 3 1 00:43:58 Claimed
15 Joaquin MUNOZ Male Male Senior 12 7 00:44:47 Claimed
16 Adam STACEY Male Male V40 13 4 00:44:59 Claimed
17 Herve BAVAZZANO Male Burnham Joggers Male V40 14 5 00:45:02 Claimed
18 Daniel MOORE Male Male Senior 15 8 00:45:04 Claimed
19 Ben ALLEN Male Male Senior 16 9 00:45:39 Claimed
20 Valdo RAFAEL Male Male Senior 17 10 00:45:39 Claimed
21 Ben FRAIS Male Male Senior 18 11 00:45:47 Claimed
22 Gavin BERRY Male Male V60 19 2 00:45:58 Claimed
23 Camilla MOORE Female Female V40 4 2 00:46:24 Claimed
24 Benjamin TORRANCE Male Male Senior 20 12 00:46:24 Claimed
25 Ross SMART Male Male Senior 21 13 00:46:40 Claimed
26 Sakura ADAMS Female Female Senior 5 1 00:47:09 Claimed
27 Alberto LANDI Male Male Senior 22 14 00:47:09 Claimed
28 Marisa FEWTRELL Female Female Senior 6 2 00:47:22 Claimed
29 Linty WENZLER Female Female V50 7 2 00:47:30 Claim
30 Mateusz PULINSKI Male Male Senior 23 15 00:47:30 Claimed
31 Jaroslaw DUDEK Male Male Senior 24 16 00:47:32 Claimed
32 James CUNNINGHAM Male Lonely Goat RC Male V50 25 1 00:47:34 Claimed
33 Georgie RIPPER Female Vegan Runners Female V40 8 3 00:47:43 Claimed
34 Luke JOHNSON Male Male Senior 26 17 00:47:54 Claimed
35 Lizzie PAINTER Female Female Senior 9 3 00:48:07 Claimed
36 Toby HOLBOROW Male Male Senior 27 18 00:48:13 Claimed
37 Tom WILLIAMS Male Male Senior 28 19 00:48:27 Claimed
38 Amanda BRIEDITIS Female Female Senior 10 4 00:48:33 Claimed
39 Sarah CUTHBERT Female Handy Cross Runners Female V50 11 3 00:48:54 Claimed
40 Gustavo FERNANSES Male Male V40 29 6 00:49:05 Claimed
41 Simon QUINCE Male Male Senior 30 20 00:49:12 Claimed
42 Barbara SPARSHOTT Female Female V50 12 4 00:49:24 Claimed
43 Benjamin SOTOMAYOR Male Male V40 31 7 00:49:45 Claimed
44 Sarah KAMINSKI Female Run Mummy Run Female Senior 13 5 00:49:48 Claimed
45 Emily GENT Female Female Senior 14 6 00:49:51 Claimed
46 David COOK Male Triathlon England E10106194 Male V50 32 2 00:50:01 Claimed
47 Enda DUFFY Male Male V40 33 8 00:50:09 Claimed
48 Richard HUDSON Male Male Senior 34 21 00:50:13 Claimed
49 Malcolm HAINES Male Male V50 35 3 00:50:14 Claimed
50 Charles TATHAM Male Queens Park Harriers Male V50 36 4 00:50:15 Claimed
51 Victoria SHEPPARD Female Female Senior 15 7 00:50:16 Claimed
52 Gary MACE Male Male V40 37 9 00:50:35 Claimed
53 Peter HUGHES Male Cumnor Kites Male V60 38 3 00:50:50 Claimed
54 David MARSH Male Male V50 39 5 00:50:51 Claimed
55 Suzanne SHEPPARD Female Female V50 16 5 00:51:15 Claimed
56 Darren LEINWEBER Male Lonely Goat RC Male V40 40 10 00:51:21 Claimed
57 Richard DUNN Male Male V50 41 6 00:51:22 Claimed
58 Michael STOKES Male Male V50 42 7 00:51:23 Claimed
59 Chris WILSON Male Male V50 43 8 00:51:27 Claimed
60 Jack BELL Male Male Senior 44 22 00:51:29 Claimed
61 Tim SODEN Male Male V40 45 11 00:51:36 Claimed
62 Pilar SANZ GARCIA Female Female V40 17 4 00:51:44 Claimed
63 Varvara BLAZHKO Female Female Senior 18 8 00:51:48 Claimed
64 Andy BUTLER Male Male V50 46 9 00:51:51 Claimed
65 Frances WISHART Female Female V40 19 5 00:51:54 Claimed
66 Paul READER Male Male Senior 47 23 00:52:10 Claimed
67 Paulo RIBEIRO Male Male V40 48 12 00:52:12 Claimed
68 Russell MILES Male Male V50 49 10 00:52:13 Claimed
69 Ciaran MURPHY Male Male V40 50 13 00:52:37 Claimed
70 Tom CONLON Male Unknown 51 1 00:52:43 Claimed
71 Dia HARVEY Female Female Senior 20 9 00:52:54 Claimed
72 Eloise OSBORNE Female Female V40 21 6 00:52:59 Claimed
73 Keith NEWELL Male Male V40 52 14 00:52:59 Claimed
74 Jonathan GRIFFIN Male Male V50 53 11 00:53:02 Claimed
75 Csaba KOLBAI Male Male Senior 54 24 00:53:07 Claimed
76 Rachael HENSHILWOOD Female Badass and Breathless Female V40 22 7 00:53:07 Claimed
77 Vera TAYLOROVA Female Female V40 23 8 00:53:34 Claimed
78 Christopher GIBBS Male Dacorum & Tring AC Male V50 55 12 00:53:40 Claimed
79 Sharanpal SURI Male Male Senior 56 25 00:53:42 Claimed
80 Reena AGGARWAL Female Queens Park Harriers Female V40 24 9 00:53:43 Claimed
81 Lisa NEWTON Female Female V50 25 6 00:53:49 Claimed
82 Gemma FAIRN Female Tooting Trotters Female V50 26 7 00:53:49 Claimed
83 Gail CHILTON Female Tooting Trotters Female V50 27 8 00:53:50 Claimed
84 Ieva KAMPAITE Female Female Senior 28 10 00:53:55 Claimed
85 Viktorija JOKUBAITYTE Female Female Senior 29 11 00:53:55 Claimed
86 Richard LONG Male Male V70 57 1 00:53:56 Claimed
87 Helen CARROLL Female Female V40 30 10 00:54:04 Claimed
88 Howard LEIGH Male Male V60 58 4 00:54:05 Claimed
89 Monia MAGOGA Female Female Senior 31 12 00:54:10 Claimed
90 Tom AARVOLD Male Male Senior 59 26 00:54:11 Claim
91 Jenni COX Female Female V40 32 11 00:54:26 Claimed
92 Sophie HANNA Female Female Senior 33 13 00:54:35 Claimed
93 Matthew JOY Male Male V40 60 15 00:54:36 Claimed
94 David SCRIVENS Male Male V40 61 16 00:54:51 Claimed
95 Paul NAISH Male 2825251 Male V70 62 2 00:55:02 Claimed
96 Robert LLOYD Male Male Senior 63 27 00:55:05 Claimed
97 Emma MCDONALD Female Female Senior 34 14 00:55:18 Claimed
98 Jess FREELAND Female Female Senior 35 15 00:55:19 Claimed
99 Jairo BRAVO Male Male Senior 64 28 00:55:27 Claimed
100 Sarah LOGSDAIL Female Female Senior 36 16 00:55:32 Claimed
101 Claire LOGSDAIL Female Female Senior 37 17 00:55:32 Claimed
102 Tamsin BURLAND Female Ranelagh Harriers Female V50 38 9 00:55:43 Claimed
103 Steven MAUNDER Male Lonely Goat Running Club Male V50 65 13 00:55:45 Claimed
104 Darren PALMER Male Male V40 66 17 00:55:48 Claimed
105 Rebecca MCGLASHON Female Female Senior 39 18 00:55:55 Claimed
106 Victoria SCOTT Female Female Senior 40 19 00:56:01 Claimed
107 Malgorzata BAJOREK Female Female Senior 41 20 00:56:04 Claimed
108 Danielle JONES Female Female Senior 42 21 00:56:24 Claimed
109 Zoe JENKINS Female Female Senior 43 22 00:56:27 Claimed
110 Sue DONALDSON Female Female V50 44 10 00:56:35 Claimed
111 Justine THOMPSON Female Female V50 45 11 00:56:38 Claimed
112 Alan SHEAD Male Male V40 67 18 00:56:43 Claimed
113 Jenny BUTERCHI Female Female V50 46 12 00:56:51 Claimed
114 Annette O'CONNOR Female Female Senior 47 23 00:56:53 Claimed
115 Rosemary COLLINS Female Female V40 48 12 00:56:54 Claimed
116 Chazz BASUTA Male Male Senior 68 29 00:57:01 Claimed
117 Gary MARSH Male Handy Cross Runners Male V60 69 5 00:57:05 Claimed
118 Clive JOHNSON Male Male V60 70 6 00:57:11 Claimed
119 Brian WEBBER Male Farnham Common Joggers & Wheelers (JAWS) Male V70 71 3 00:57:14 Claimed
120 Justina NAUSEDAITE Female Female Senior 49 24 00:57:24 Claimed
121 Okan BAYSAN Male Male V50 72 14 00:57:40 Claimed
122 Georgios KAZANTZIS Male Male Senior 73 30 00:57:41 Claimed
123 Emily BUDDEN Female Female V40 50 13 00:58:16 Claimed
124 Solange SIMPSON Female Female V40 51 14 00:58:29 Claimed
125 Asim MUNIR Male Male V40 74 19 00:58:33 Claimed
126 Peter GARRETT Male Male V40 75 20 00:58:34 Claimed
127 Ana Julia JORGE Female Female V40 52 15 00:58:38 Claimed
128 Patricia LUDLOW Female Any1CanRun Female V50 53 13 00:58:40 Claimed
129 Lindsay SWAIN Female Female V50 54 14 00:58:40 Claimed
130 Dasom NA Female Female Senior 55 25 00:59:18 Claimed
131 Martine HUTCHINSON Female Hazlemere runners Female V50 56 15 00:59:20 Claimed
132 Paul BRETT Male Male V50 76 15 00:59:24 Claimed
133 Stephen EDWARDS Male Male V50 77 16 00:59:27 Claimed
134 Holly ANDREWS Female FU18 57 1 00:59:30 Claimed
135 Nina MCNEILL Female Female V40 58 16 00:59:30 Claimed
136 Taylor-Ray ANDREWS Female Female Senior 59 26 00:59:33 Claimed
137 Will GRAHAM Male Shinfield Running Club Male Senior 78 31 00:59:47 Claimed
138 Jacinda ASHLEY-JONES Female Female Senior 60 27 00:59:57 Claimed
139 Joe MACHI Male MU18 79 1 01:00:06 Claimed
140 Karen GERRARD Female Female V50 61 16 01:00:08 Claimed
141 Rob MACHIN Male Male V40 80 21 01:00:14 Claimed
142 Samantha CARTY Female Female Senior 62 28 01:00:25 Claimed
143 Michelle PATIAR Female Female Senior 63 29 01:00:25 Claimed
144 Charlie KING Male NE Male Senior 81 32 01:00:43 Claim
145 Lauren KING Female NE Female Senior 64 30 01:00:44 Claimed
146 Niki BROOKS Female Female V40 65 17 01:00:59 Claimed
147 Amar SUCHDE Male Male Senior 82 33 01:01:07 Claimed
148 Asia CASTLE Female Female Senior 66 31 01:01:10 Claimed
149 Lisa KEMP Female Female V40 67 18 01:01:27 Claimed
150 Lainey MITCHELL Female Female V40 68 19 01:01:28 Claimed
151 Annelle REILLY Female Female V40 69 20 01:01:28 Claimed
152 Jade MCMULLEN Female Female V40 70 21 01:01:28 Claimed
153 Zita MATYI Female Female Senior 71 32 01:01:29 Claimed
154 Akos BODNAR Male Male Senior 83 34 01:01:29 Claimed
155 Andrew DAVY Male Male V50 84 17 01:01:56 Claimed
156 Paula FITZPATRICK Female Female V60 72 1 01:01:57 Claimed
157 Richard FLOWER Male Jaws Male V60 85 7 01:02:12 Claimed
158 Marnie DOWNES Female Female V40 73 22 01:03:06 Claimed
159 Kimberly GARRAD Female Female Senior 74 33 01:03:06 Claimed
160 Katy GRANT-EVANS Female Female Senior 75 34 01:03:08 Claimed
161 Jon COLEY Male Male V50 86 18 01:03:12 Claimed
162 Anita YURAVLIVKER Female Female V40 76 23 01:03:25 Claimed
163 Penny RENDALL Female Female V50 77 17 01:03:27 Claimed
164 Paul CHAPMAN Male Male V70 87 4 01:03:38 Claimed
165 Rhianna FOSSEY Female Female Senior 78 35 01:03:53 Claimed
166 Dan SMITH Male Male Senior 88 35 01:04:04 Claimed
167 Adam JENNINGS Male Male Senior 89 36 01:04:06 Claimed
168 Elaine HUI Female Female V40 79 24 01:04:20 Claimed
169 Holly MARIE Female Dan Xxx Female Senior 80 36 01:04:51 Claimed
170 Anya JUDGE Female Female Senior 81 37 01:04:54 Claimed
171 Jess BOURNE Female Female Senior 82 38 01:05:29 Claimed
172 Kelly LAWRENCE Female Female V40 83 25 01:05:29 Claimed
173 Laila SALHANI-MAAT Male Male V40 90 22 01:05:39 Claimed
174 Sue POTTER Female Stopsley striders Female V50 84 18 01:05:41 Claimed
175 Manveet AULAKH Female Female Senior 85 39 01:05:50 Claimed
176 Ronnie GILES Female Female V50 86 19 01:05:56 Claimed
177 Harmon SANDHU Male Male Senior 91 37 01:05:58 Claimed
178 Liezel TERBLANCHE Female Female V40 87 26 01:06:12 Claimed
179 Becca GRAHAM Female Shinfield Running Club Female Senior 88 40 01:06:23 Claimed
180 Lindsay PRITCHARD Female Female V50 89 20 01:06:27 Claimed
181 Neha NEHA PATEL Female Unknown 90 1 01:06:51 Claimed
182 Glenn BURCHELL Male Male V50 92 19 01:06:53 Claimed
183 Sophie SPOONER Female Female Senior 91 41 01:06:57 Claimed
184 Steve GILL Male Male V70 93 5 01:07:39 Claimed
185 Michele TAYLOR Female Female V40 92 27 01:07:44 Claimed
186 Clare KNOX Female Female Senior 93 42 01:07:44 Claimed
187 Amy-Claire PALMER Female Female Senior 94 43 01:07:47 Claimed
188 Sarah HARRIS Female Female V40 95 28 01:07:48 Claimed
189 Charli ALDERTON Female Female Senior 96 44 01:07:48 Claimed
190 Sarah BROWN Female Female V40 97 29 01:08:05 Claimed
191 Navreet VIRDI Female Female Senior 98 45 01:09:02 Claimed
192 Claire FOSTER Female Female V40 99 30 01:09:14 Claimed
193 Fiona LYNCH Female Female Senior 100 46 01:09:14 Claimed
194 Steve BOND Male Male V50 94 20 01:09:56 Claimed
195 Michelle DONOVAN Female Female V40 101 31 01:10:00 Claimed
196 Raymond EDWARDS Male Male V70 95 6 01:10:01 Claimed
197 Opher GILEADI Male Male V60 96 8 01:10:15 Claimed
198 Wendy AUDRAIN Female Female V60 102 2 01:11:08 Claimed
199 Matthew CHILDS Male Male V50 97 21 01:11:09 Claimed
200 Tracy WOOD-MAUNDER Female Lonely Goat Running Club Female Senior 103 47 01:12:00 Claimed
201 David MILNES Male Male V50 98 22 01:12:04 Claimed
202 Ellinore TISCH Female Female V40 104 32 01:13:34 Claimed
203 Natalie MOORE Female Female Senior 105 48 01:14:42 Claimed
204 Sarah LIVINGSTON Female Female V50 106 21 01:15:14 Claimed
205 Helen JOHNSON Female Female V50 107 22 01:15:26 Claimed
206 Nicola COOK Female Female V40 108 33 01:15:29 Claimed
207 Andrea MERCER Female Female V40 109 34 01:15:39 Claimed
208 Elaine MACGREGOR Female Female V40 110 35 01:15:46 Claimed
209 Sarah SCHUERE Female Chertsey Runners Female Senior 111 49 01:16:13 Claimed
210 Abhinav SOLANKI Male Male Senior 99 38 01:19:15 Claimed
211 Bakhtiyar PIRMAKHANOV Male Male Senior 100 39 01:21:10 Claimed
212 Enjema ESEME Female Female V40 112 36 01:21:26 Claimed
213 Luofeng HUANG Male Male Senior 101 40 01:26:38 Claimed
214 Aurelijus VOLSKIS Male Male V40 102 23 01:26:56 Claimed
215 Bex MIALL Female Female V40 113 37 01:28:02 Claimed
216 Emma HAWARD Female Female V40 114 38 01:28:14 Claimed
217 Katherine WANG Female Female Senior 115 50 01:28:42 Claimed
218 Lisa SOLANKI Female Female Senior 116 51 01:37:04 Claimed