The Race Organiser : Draycote Water - Past Results

Draycote Water

Next Race: 09/08/2020 + 59 others

February 10K Results


22/02/2020, 09:45
Position First Name Last Name Gender Club Category Gender Pos Net Time Categ Pos Time Action
1 Neil James Male Male V40 1 00:38:21 1 00:38:22 --
2 Will Downey Male Witney Road Roaders Male Senior 2 00:39:20 1 00:39:22 --
3 Joe Frost Male Male Senior 3 00:40:25 2 00:40:27 --
4 Rob Sheen Male Leicester Coritanian Male V50 4 00:40:57 1 00:40:59 --
5 Dave Ryman Male Male Senior 5 00:41:31 3 00:41:33 --
6 Mike Wheeler Male Northbrook Athletic Club Male V40 6 00:43:08 2 00:43:10 --
7 Craig England Male Male Senior 7 00:43:15 4 00:43:17 --
8 Chris Gardner Male Male Senior 8 00:43:16 5 00:43:19 --
9 Ben Oliver Male Daventry Road Runers Male Senior 9 00:44:11 6 00:44:13 --
10 Adam Shaw Male Wellingborough & District AC Male V50 10 00:44:18 2 00:44:19 --
11 Jack Brown Male Male Senior 11 00:44:36 7 00:44:44 --
12 Rebecca Beasley Female Kenilworth Runners Female Senior 1 00:44:54 1 00:44:55 --
13 Alexander Fryer Male Male Senior 12 00:44:52 8 00:44:56 Claimed
14 Chris Millin Male Male Senior 13 00:44:51 9 00:44:57 --
15 Mark Dyson Male Male Senior 14 00:44:58 10 00:45:02 --
16 Jared Quinn Male Male Senior 15 00:45:24 11 00:45:26 --
17 Karl Edwards Male Male V40 16 00:46:14 3 00:46:20 --
18 Max Follner Male Male Senior 17 00:46:27 12 00:46:32 --
19 Robert Barden Male Male V40 18 00:46:49 4 00:46:51 --
19 Mathew Beaumont Male Male Senior 19 00:46:43 13 00:46:51 --
21 Richard Fletcher Male Male Senior 20 00:46:51 14 00:46:59 --
22 Serge DAVAL Male Brackley & District Running Club Male V50 21 00:47:04 3 00:47:06 --
23 Kate Bond Female Daventry Road Runners Female V50 2 00:47:15 1 00:47:19 --
24 Jonathan McCoy Male Male V40 22 00:47:33 5 00:47:41 --
25 Steve Glaze Male Male V40 23 00:48:48 6 00:49:00 --
26 Megan Miller Female Northbrook Athletic Club Female Senior 3 00:49:21 2 00:49:24 --
27 Tim Heydon Male Male V60 24 00:49:22 1 00:49:29 --
28 Ollie Sargent Male Male Senior 25 00:49:30 15 00:49:35 --
29 Owen Forster Male Male Senior 26 00:50:15 16 00:50:21 --
30 Stephen Kerr Male Male Senior 27 00:50:49 17 00:51:00 --
31 Vanessa Heatherley Female Female V50 4 00:51:00 2 00:51:02 Claimed
32 Sam Tait Male Male Senior 28 00:50:54 18 00:51:04 --
33 Alan Bee Male Male V50 29 00:51:55 4 00:51:59 --
34 James Goodwin Male Male Senior 30 00:51:56 19 00:52:02 --
35 Jamie Holtam Male Male Senior 31 00:53:51 20 00:53:58 --
36 David Gomm Male Brackley & District Running Club Male V40 32 00:53:54 7 00:54:02 --
37 Nicola Appleby Female Female V40 5 00:54:16 1 00:54:18 --
38 Daniel Goldsmith Male Male Senior 33 00:54:09 21 00:54:22 --
39 Alasdair MacSporran Male brackley and district running club Male V40 34 00:54:25 8 00:54:29 --
40 Dean Young Male Male V50 35 00:55:40 5 00:55:42 --
41 Mark Rathbone Male Male V40 36 00:55:33 9 00:55:44 --
42 Gary Perkins Male Spa Striders Running Club Male V60 37 00:55:45 2 00:55:50 --
43 Karine Peter Female Brackley & District Running Club Female V40 6 00:55:59 2 00:56:05 Claimed
44 Naomi Cruden Female Female Senior 7 00:56:14 3 00:56:18 --
45 Johnathan Pape Male Lonely Goat R C Male Senior 38 00:58:12 22 00:58:18 --
46 Beth Wollerton Female Female V40 8 00:58:16 3 00:58:21 --
47 Philip Dean Male Male Senior 39 00:58:12 23 00:58:22 --
48 Sabina Rudek Female Female V40 9 00:58:43 4 00:58:47 --
49 Matthew Jones Male Male Senior 40 00:59:38 24 00:59:43 --
50 Lawrie Udall Male Male Senior 41 01:00:19 25 01:00:32 Claimed
50 Fern Pitty Female Female Senior 10 01:00:20 4 01:00:32 --
52 Emily Female Female Senior 11 01:00:37 5 01:00:49 --
53 Lianne Heath Female Female V50 12 01:02:08 3 01:02:18 --
53 Sarah Upson Female Female V40 13 01:02:10 5 01:02:18 --
55 Lars Waldron Male Male Senior 42 01:02:13 26 01:02:23 --
55 Karl Waldron Male Male Senior 43 01:02:13 27 01:02:23 Claimed
57 Lucy Beeley Female Female V40 14 01:02:19 6 01:02:29 --
58 Josephine Summers Female Female Senior 15 01:02:22 6 01:02:32 --
59 Victoria Clayton Female Female Senior 16 01:02:35 7 01:02:43 --
60 Hayley Nicholls Female Cheltenham Running Club Female Senior 17 01:02:51 8 01:02:58 --
61 Helen Roper Female Female V40 18 01:02:51 7 01:03:00 --
62 Chris French Male Male V40 44 01:03:05 10 01:03:14 --
63 Helen Bennett Female Squirrels Female V60 19 01:03:48 1 01:04:00 --
64 Allan Mansfield Male Goodgym Race Team Male V40 45 01:04:16 11 01:04:20 --
65 Ann Birkwood Female Female V40 20 01:05:12 8 01:05:20 --
66 Claire Evans Female Female V40 21 01:05:20 9 01:05:25 --
67 Steph Gardner Female Daventry Road Runners Female Senior 22 01:05:20 9 01:05:30 --
68 Nicola Glaze Female Massey Ferguson RC Female V40 23 01:05:34 10 01:05:41 --
69 Duncan Parkinson Male Male V40 46 01:06:46 12 01:06:51 --
70 Nicholas Marshall Male Male Senior 47 01:08:14 28 01:08:20 --
71 Bethany Rawson Female Female Senior 24 01:08:15 10 01:08:26 --
72 Dirk Pretorius Male Male V60 48 01:08:34 3 01:08:47 --
73 Rachel Henwood Female Female V50 25 01:09:34 4 01:09:46 --
74 Louise Barbour Female Female V40 26 01:09:54 11 01:10:04 --
75 Lianne Mckelvie Female Massey Ferguson RC Female V40 27 01:09:57 12 01:10:06 --
75 Martin Slevin Male Coventry Godiva harriers Male V50 49 01:09:56 6 01:10:06 --
77 Alison Female Female V50 28 01:10:38 5 01:10:49 --
78 Debbie Childs Female Female V50 29 01:11:11 6 01:11:19 --
79 Melanie Wheeler Female Female V40 30 01:13:59 13 01:14:08 --
80 Simon Hanson Male Redditch S.T.A.R.S Male V40 50 01:18:01 13 01:18:12 --
81 Andrew Ash Male Male V50 51 01:18:16 7 01:18:23 --