The Race Organiser : Draycote Water - Past Results

Draycote Water

Next Race: 13/09/2020 + 59 others

September 10K Results


08/09/2019, 09:45
Position First Name Last Name Gender Club Time Action
1 Mohamed Daud Male Coventry Godiva harriers 00:32:18 --
2 Andrew Siggers Male Kenilworth Runners 00:34:55 --
3 Paul Allcock Male Long Eaton Running Club 00:36:38 --
4 Sam Blackshaw Male Rugby & Northampton AC 00:36:57 --
5 Chris Skinner Male 00:37:44 --
6 James Down Male Redway Runners 00:40:23 --
7 Alex Fry Male WVTri 00:40:30 --
8 Gareth Harvey Male 00:40:34 --
9 Ben Ormshaw Male 00:40:56 --
10 Iain Holiday Male NiceTri 00:41:15 Claimed
11 Dave Potter Male Leamington C&AC 00:41:55 --
12 Sam Seex Male 00:43:32 --
13 Eleanor Rosario Female 00:43:53 --
14 Paulo Martins Male 00:43:54 --
15 Ben Dean Male 00:44:21 --
16 Adrian Bray Female 00:44:24 --
17 Jonathan Male 00:44:32 --
18 Kate Bond Female Daventry Road Runners 00:45:34 --
19 Adam Skeggs Male 00:45:57 --
20 Helen Harrison Female 00:46:12 --
21 Mark Bryant Male 00:47:04 --
22 Craig Smyth Male 00:47:11 --
23 Brian Male 00:47:16 --
23 Sally Female Northbrook Athletic Club 00:47:16 --
25 Daniel Lancaster Male 00:48:11 --
26 Alexandre Melluish Male 00:48:19 --
27 Lee Saunders Male 00:48:40 --
28 Richard Home Male 00:48:45 --
29 Ivars Sudmalis Male 00:48:56 --
30 Charlie Higgitt Female 00:49:15 --
31 Jonathan Douglas Male 00:49:29 --
32 Christopher Dobson Male 00:49:41 --
33 Neil Blundell Male 00:50:12 --
34 Louise Barnes Female 00:50:17 --
35 Katherine Plunkett Female Northbrook AC 00:50:21 --
36 Thomas Lee Male 00:50:46 --
37 HARDEEP JANDU Male 00:50:56 --
38 Daniel Rowan Male 00:51:27 --
39 Silvina Martins Female 00:51:28 --
40 Jade Wren Female Brj Run and Tri 00:51:29 --
41 Lizzie Watts Female Massey Ferguson RC 00:51:42 Claimed
42 Kayleigh Female 00:51:43 --
43 Rihards Selavs Male 00:51:52 --
44 Mihai Chirila Male 00:52:06 --
45 Bryony Female 00:52:13 --
46 Stephane Biondi Male 00:52:36 --
47 Scott Webster Male 00:52:42 --
48 Kate Dennison Female 00:52:50 --
49 Michal Kolanka Male 00:53:09 --
50 Tracy Watts Female 00:53:19 --
51 Deborah Tremayne Female Daventry Road Runners 00:54:06 --
52 Lee Maskell Male 00:54:10 --
53 Alice O'regan Female 00:54:28 --
53 Eliza Wade Female 00:54:28 --
55 Nadine Mcmanus Female 00:54:32 --
56 Casey Bateman Female 00:55:01 --
57 Ady McCulloch Male 00:55:02 --
57 Adrian Male 00:55:02 --
59 Kaspars RAMZA Male 00:55:30 --
60 Casper Mudenha Male 00:56:00 --
61 Laura Webb Female 00:56:51 --
62 Laura Duthie Female 00:57:16 --
63 Lucy Niblock Female 00:57:48 Claimed
64 David Barnsley Male 00:58:02 --
65 Carol Stevenson Female 00:58:15 --
66 Emma Wynne Female 00:59:07 --
66 Mark Male Black pear joggers 00:59:07 --
68 Juanita Smith Female 00:59:19 --
69 Mohammed Rahman Male 00:59:35 --
70 Emily Morgan Female 00:59:39 --
71 Tom Higgitt Male 01:00:04 --
72 Jay Goacher Male 01:00:22 --
73 Claire Harman-sherwood Female 01:00:28 Claimed
74 Louise Baynton Female 01:00:30 --
75 Klervi Le Female 01:00:36 --
76 Anni Hewitt-aus Female 01:00:56 --
77 Yasmin Redmill Female 01:00:58 --
77 Sally-Anne Beesley Female Race Rapid 01:00:58 --
79 Bridget Female 01:02:05 --
80 Reena Rashid Female 01:02:52 --
81 Angela Thakur Female 01:02:53 Claimed
82 Jeremy Denton Male 01:03:13 --
83 Alex Watters Female Kenilworth Runners 01:03:32 --
84 Eva Menon Female 01:03:33 --
85 Catherine Weir Female 01:04:13 --
86 Samantha Jones Female 01:04:14 --
87 Simon Jones Male 01:04:15 Claimed
88 Iwona Wojcik Female 01:05:13 Claimed
89 Shaun Gealy Male 01:05:17 --
90 Natalie Richards Female 01:05:20 --
91 Aubretia McColl Female 01:05:27 --
92 Janice Female 01:06:24 --
93 Jen Marscheider Female 01:06:45 --
94 Katie Lewis Female 01:06:55 --
95 Alice Janulewicz Female 01:07:07 --
95 Niki Birchall Female 01:07:07 --
97 Josephine Summers Female 01:07:19 --
98 Paul Vickers Male Poplar Running Club 01:07:30 --
99 Tony Kenny Male 01:07:41 --
100 Victoria Female 01:07:46 --
101 Daniel Manley Male 01:07:47 --
102 Antoinette McHugh Female Northbrook Athletic Club 01:08:02 --
103 Emma Plunkett Female 01:08:36 --
104 Lindsay Holden Female 01:08:47 Claimed
105 Lucie Green Female 01:08:57 --
106 Cal Oddy Female Massey Ferguson RC 01:10:21 --
107 Lisa Barradell Female 01:10:46 --
107 Meghna Lal Female 01:10:46 --
109 Kathryn Snowsill Female 01:11:08 --
109 Isabel Hillsdon Female 01:11:08 --
111 Lisa Jay Female Massey Ferguson Runners Club 01:11:20 --
112 Deborah Woodhouse Female 01:11:23 --
113 Emma Marnoch Female 01:12:51 --
114 Angela Rogers Female 01:12:58 --
115 Peter Gittings Male Birstall RC 01:12:59 --
116 Helen Stringfellow Female 01:15:22 --
117 Wendy Elliott Female 01:16:04 --
118 Dave Wall Male 01:17:31 --
119 Susanna Hobson Female 01:17:42 --
120 Kelly Thompson Female 01:17:55 --
121 Susan Young Female 01:18:10 --
122 Umar Farooq Male 01:18:36 --
123 Sally WARDLE Female 01:19:26 --
124 Lynn Randall Female Team Anstey Amblers and runners 01:20:15 --
125 Lydia Crouch Female 01:20:24 Claimed
126 Amani Sohil Female 01:20:57 --
127 Samantha Boreham Female 01:21:20 --
128 Abi Wicks Female 01:21:34 --
129 Kelly Martin Female 01:23:09 --
130 James Martin Female 01:23:11 Claimed
131 Gillian Nevin Female 01:25:38 --
132 CÄdric Barreau Male 01:26:32 --
133 Claire Sutcliffe Female 01:28:48 --
134 Dawn Tobin Female 01:28:49 --
135 Sharon Nulty Female 01:35:01 --
135 Rowena Collins Female 01:35:01 --
137 Baljinder Jhalli Male 02:17:29 --
138 Baljinder Shahi Male 02:17:30 --
139 Satpreet Jhalli Female 02:17:31 --
140 Saminder Gill Female 02:17:33 Claimed
141 Inderjit Shahi Female 02:18:58 --