The Race Organiser : Draycote Water - Past Results
Find out more about our COVID-secure, contact-free event plans and how upcoming events are affected

Draycote Water

Next Race: 08/11/2020 + 60 others

June 10K Results


09/06/2019, 09:45
Position First Name Last Name Gender Club Time Action
1 David Mulvee Male Herne Hill Harriers 00:32:53 - --
2 Oliver Harradence Male RSCAC 00:33:25 - --
3 Alex Bruce Female 00:36:10 - --
4 John McDonald Male 00:37:17 - --
5 Patrick Male 00:38:18 - --
6 Neil James Male 00:38:51 - --
7 Jack Tate Male 00:39:17 - --
9 Marc Curtis Male Leamington C&AC 00:39:57 - --
10 Nick White Male Poplar Running Club 00:40:10 - --
11 Paul Mills Male 00:40:13 - --
12 Amie Buttle Female 00:40:30 - --
13 Paul Royle Male Kenilworth Runners 00:40:51 - --
14 Neal Whitford Male Rugby Triathlon Club 00:41:33 - --
15 Jason Cope Male 00:41:46 - --
17 Jenny Jeeves Female Leamington c and ac 00:42:09 - --
18 Paul Davies Male 00:42:40 - --
19 Nick Bolland Male Kenilworth Runners 00:43:14 - --
20 Matthew Green Male Badgers 00:43:34 - --
21 Richard James Male 00:43:38 - --
22 David Phillips Male 00:43:39 - --
23 Andrzej Niezborala Male 00:43:50 - --
26 Liam Casson Male 00:44:19 - --
27 Mark Kennedy Male Northampton Road Runners 00:44:27 - --
28 Rory Hancock Male 00:44:37 - --
29 Andrew Offor Male 00:44:38 - --
31 Terry Scott Male 00:45:00 - --
32 Darryl Coulter Male Nene Valley Harriers 00:45:21 - --
33 Guy Sanders Male Rugby Triathlon Club 00:45:27 - --
35 Nick Wells Male stamford striders 00:45:33 - --
38 Patryk Grudniewski Male 00:45:42 - --
39 Paul O'Donnell Male Knowle and Dorridge RC 00:45:43 - --
40 David Rose Male 00:46:12 - --
40 Ed Lathe Male 00:46:12 - --
42 Rob Butler Male 00:46:14 - --
44 Mark Grocock Male 00:46:22 - --
45 Annette Clarke Female Daventry Road Runners 00:46:34 - --
45 Andrew Spare Male Huncote Harriers 00:46:34 - --
47 Barry Moses Male 00:46:36 - --
47 Katrin Nather Female 00:46:36 - --
49 Stevan Lukic Male 00:46:48 - --
50 Steve Friswell Male 00:46:51 - --
52 Adrian Gilbert Male 00:47:03 - --
53 Thompson Robinson Male 00:47:16 - --
54 Tom Broser Male 00:47:17 - Claimed
55 Chris Millin Male 00:47:24 - --
56 Mark Reeve Male 00:47:25 - --
58 Andrew Martin Male 00:48:06 - --
59 Louise Bell Female Knowle & Dorridge RC 00:48:10 - --
60 Mitch James Male 00:48:33 - Claimed
61 Craig Allden Male 00:48:44 - --
61 Jahedul Hussain Male Birmingham Swifts 00:48:44 - --
63 Rob Thomas Male 00:48:53 - --
66 Ian Kirby Male 00:49:14 - --
67 Anthony Waterer Male 00:49:21 - --
68 John Murphy Male Northbrook Athletic Club 00:49:34 - --
69 Alan Webb Male Midland Masters 00:49:35 - --
70 Alexandra Bettley Female Newbury AC 00:49:38 - --
71 Simon Taylor Male 00:49:39 - --
72 Ross Westcott Male 00:49:44 - --
73 Katarzyna Kasak Female 00:49:54 - --
74 Michal Szypulski Male 00:50:00 - --
75 Robert Nines Male Redditch S.T.A.R.S 00:50:04 - --
76 Jessica Tovey Female 00:50:07 - --
77 Georgia Barrett Female 00:50:08 - --
79 Simon Findlay Male 00:50:37 - --
81 Eleanor Harrison Female 00:51:29 - --
82 Vincent Newton Male 00:51:32 - --
83 Luke Posnett Male 00:52:11 - --
84 Jane Barrett Female 00:52:16 - --
85 Kate Parry Female Huncote Harriers 00:52:20 - --
86 Rob Sayers Male 00:52:25 - --
87 Tracey Broster Female 00:52:40 - --
89 Tom Frost Male 00:53:06 - --
90 Gary Beedom Male 00:53:12 - --
91 Rich Parr Male 00:53:38 - --
92 Greg Wycherley Male 00:53:52 - Claimed
93 Kate Lewis Female 00:53:57 - --
94 Mark Roberts Female 00:54:00 - --
95 Brian Pearson Male 00:54:05 - --
96 Neil Smith Male 00:54:22 - --
96 Lewis Jackson Male 00:54:22 - --
99 James Mannion Male 00:54:32 - --
100 Ela McSorley Female 00:54:33 - --
102 Paul Owen Male 00:54:52 - --
103 Kelly Wycherley Female 00:54:59 - --
104 Tina Thickbroom Female 00:55:02 - --
105 Charlotte Boswell Female 00:55:03 - --
106 Stacey Essam Female 00:55:11 - --
107 Emily Humfress Female 00:55:14 - --
108 Steve Shipman Male 00:55:15 - --
109 David Sutcliffe Male 00:55:26 - --
110 Richard Bentall Male 00:55:30 - --
111 Felicity Gray Female Michy’s marvels 00:55:32 - --
113 Jimmy Christian Male Lonely Goat R C 00:55:40 - --
115 Ivan Storer Male Lonely Goat 00:55:41 - --
116 Rosie Sabin Female 00:55:44 - --
117 Sabina Rudek Female 00:55:45 - --
118 Gururaj Gad Male 00:55:53 - --
119 Stuart Wainman Male 00:55:56 - --
120 Mark Reynolds Male 00:56:02 - Claimed
121 Dave Galvin Male 00:56:05 - --
122 Marc Coleman Male 00:56:12 - --
123 Ben Duffy Male 00:56:43 - --
124 Liam Wood Male 00:57:02 - --
125 Graham Oram Male Lonley goat 00:57:03 - --
126 Nicola Prestwood Female Badgers 00:57:09 - --
127 Alex Twycross Male 00:57:17 - --
128 Josephine Adams Female 00:57:19 - --
129 Karen Teago Female 00:57:34 - --
130 Lynn Chedham Female 00:57:41 - --
131 Colin Sanders Male Race Rapid 00:57:50 - --
132 Carol Stevenson Female 00:57:56 - --
133 Sarah Reynolds Female 00:57:57 - --
134 Anna Chester Female Michy’s marvels 00:58:01 - --
136 Adrian Evans Male 00:58:17 - --
137 June Johnson Female Midland Masters AC 00:58:30 - --
138 David Clement Male 00:58:34 - --
139 Paul Wallace Male Badgers 00:59:07 - --
140 Jason Darby Male 00:59:09 - --
141 Nicholas Wharton Male 00:59:50 - --
142 Sarah Jackson Female 00:59:53 - --
143 Simon Thickbroom Male 01:00:15 - --
144 Robert Todd Male 01:00:24 - --
145 Sarah Travers Female 01:00:25 - Claimed
146 Amy Dunkley Female Lonely Goat R C 01:00:45 - --
147 Rachael Cooper Female 01:00:51 - --
149 Alison Bishop Female 01:01:13 - --
150 Rebecca Oldfield Female 01:01:30 - --
151 Josh Warner Male 01:01:32 - --
152 Beth Underdown Female 01:01:48 - --
153 Simon Bailey Male 01:01:53 - --
154 Francesca Dodu Female 01:01:55 - --
155 Mike Dewhirst Male 01:02:00 - Claimed
155 Ellie Jenkins Female 01:02:00 - --
157 Ewelina Pietras Female 01:02:08 - --
158 Michael Russell Male 01:02:09 - --
159 Julie Wetherell Female 01:02:15 - --
160 Simon Dommett Male 01:02:40 - --
162 Annette Hawkins Female human energy weedon 01:02:50 - --
163 Wendy Green Female 01:03:11 - --
164 David Appleton Male 01:03:21 - --
166 Alice Edwards Female 01:03:33 - --
167 Andy O'Sullivan Male 01:03:48 - --
168 Callum Latisevs Male Race Rapid 01:04:01 - --
169 Kate Jackson Female 01:04:06 - --
170 Conor McClelland Male 01:04:16 - --
172 Helen Lawrence Female 01:04:52 - --
173 Imogen House Female 01:04:54 - --
174 Richard House Male 01:04:55 - Claimed
175 David Ward Male 01:04:57 - --
178 Amanda Salter Female Bushfield Joggers 01:05:06 - --
179 Karen Rogers Female 01:05:11 - Claimed
180 Belinda Potter Female 01:05:13 - --
180 Robert Potter Male 01:05:13 - Claimed
182 Caroline Turner Female 01:05:58 - --
183 Sarah Crawford Female 01:06:15 - --
184 Helen Sanderson-Peach Female 01:06:32 - --
185 Danielle Barnes Female 01:06:42 - --
186 Hannah Sharples Female 01:06:43 - --
187 Julie Moses Male 01:06:51 - Claimed
188 Tracy Dewhirst Female 01:06:55 - --
189 Andrew Johnson Male Midland Masters AC 01:07:18 - Claimed
190 Jane Winter Female 01:07:21 - --
191 Marion Thom Female 01:07:33 - --
192 Amy Cliff Female 01:07:45 - --
193 Jade Reeve Female Daventry Road Runners 01:08:00 - --
194 Natsinee Posnett Female 01:08:28 - --
195 Nadine O'Callaghan Female 01:08:29 - --
196 Michael Lydon Male 01:08:30 - --
197 Emma Plunkett Female 01:10:08 - --
198 Ashley Stewart Male 01:10:17 - --
198 Carly Mcilwaine Female 01:10:17 - --
200 Georgia Shaw Female 01:10:18 - --
200 Aggie Boczarska Female DONs Running Club 01:10:18 - --
200 Mark Holdsworth Male 01:10:18 - --
203 Stani Forgacova Female 01:11:02 - --
203 Lorraine Shaw Female Gloucester AC 01:11:02 - --
205 John Pugh Male 01:11:20 - --
206 Louise Moore Female 01:11:30 - --
207 Diane Findlay Female 01:12:34 - Claimed
208 Ioana Dragomir Female 01:12:46 - --
209 Katie Petherbridge Female 01:12:55 - --
210 Ian Snutch Male 01:13:09 - --
210 Matthew Snutch Male 01:13:09 - Claimed
213 Marsha Davies Female 01:13:26 - --
213 Louise Scrivener Female 01:13:26 - --
215 Timothy Nelson Male 01:13:46 - --
216 Terri Hawkins Female 01:13:52 - --
217 Jo Mumford Female 01:15:31 - --
218 Niki Bramble Female Lonely Goat 01:16:29 - --
219 Candice Montague-York Female 01:16:50 - --
220 Natalie Plummer Female Lonely Goat Running Club 01:17:00 - --
221 Emma Gleeson Female 01:17:46 - --
223 Jackie Stockdale Female Gainsborough striders 01:18:37 - --
224 Georgia Trewin Female 01:18:43 - --
225 Heather Sharp Female 01:18:52 - --
226 David Bettley Male 01:18:59 - Claimed
227 Noeleen GRAIN Female 01:19:32 - --
228 Zoe Dowd Female 01:19:33 - --
229 Robyn Flamson Female 01:20:04 - --
230 Megan Newton Female 01:20:08 - --
231 Jenni Cross Female Birstall RC 01:20:51 - Claimed
232 Caroline Parkhouse Female 01:22:30 - --
233 Harold Rogerson Male Dragons Running Club (Sale ) 01:23:47 - --
234 Steff Phillips Female 01:26:00 - Claimed
235 Karen Lucas Female 01:26:14 - --
236 Kelly Bristow Female Cherwell Runners and Joggers 01:28:15 - --
237 Owain Rees Male 01:28:43 - Claimed
237 John Campbell Male 01:28:43 - --
239 Dani Pegg Female 01:32:40 - --
240 Yasmin Reeve Female 01:45:40 - Claimed