The Race Organiser : Dorney Lake Christmas Duathlon & Lake Runs - Past Results
Find out more about our COVID-secure, contact-free event plans and how upcoming events are affected

Dorney Lake Christmas Duathlon & Lake Runs

Next Race: 11/12/2021

Dorney Lake, Lake End Road, Eton College, WINDSOR. SL4 6FJ

Half Marathon Results


12/12/2020, 11:00
Position First Name Last Name Gender Club Category Gender Position Categ Position Race Number Name Gun Time Gender Club Time Action
1 Max COSTLEY Male SEN 1 1 SOUTHAMPTON ATHLETIC CLUB 01:09:10 - Claimed
2 Stephen BLAKE Male SEN 2 2 WOKING AC 01:11:00 - Claimed
3 Alexander BARBER Male SEN 3 3 SWANLEY DISTRICT AC 01:11:37 - Claimed
4 Gary ARMSTRONG Male V40 4 1 RANELAGH HARRIERS 01:12:26 - Claimed
5 Sam MACNAMARA Male SEN 5 4 CANDY RACING 01:14:40 - Claimed
6 Lewis CLARKE Male SEN 6 5 LONELY GOAT RUNNING CLUB 01:16:07 - Claimed
7 William NEW Male SEN 7 6 WESTERN TEMPO 01:16:21 - Claimed
8 Salim HAMMAD Male SEN 8 7 01:17:01 - Claimed
9 Michael NAGI Male SEN 9 8 01:18:11 - Claimed
10 Martin RICHARDSON Male SEN 10 9 BLACKHEATH AND BROMLEY HARRIERS ATHLETIC CLUB 01:18:18 - Claimed
11 Daniel CAMPION Male V40 11 2 LORDSHILL ROAD RUNNERS 01:18:32 - Claimed
12 Kevin WILLSHER Male V40 12 3 LORDSHILL ROAD RUNNERS 01:18:59 - Claimed
13 Steven PHILLIPS Male V40 13 4 01:21:32 - Claimed
14 Chris SANSOME Male V40 14 5 LORDSHILL ROAD RUNNERS 01:22:08 - Claimed
15 Patrick CONNORS Male SEN 15 10 LORDSHILL ROAD RUNNERS 01:22:11 - Claimed
16 Robert AGAR Male SEN 16 11 LORDSHILL ROAD RUNNERS 01:22:55 - Claimed
17 Alex PAGET Male SEN 17 12 01:23:04 - Claimed
18 David CURTIN Male SEN 18 13 01:23:19 - Claimed
19 Damien LANE Male V50 19 1 LONDON HEATHSIDE 01:23:52 - Claimed
20 Siena HAYES Female SEN 1 1 LES CROUPIERS RUNNING CLUB, CAERDYDD/CARDIFF 01:24:32 - Claimed
21 Lizi DUNCOMBE Female SEN 2 2 PRECISION RACE TEAM 01:24:50 - Claimed
22 John KANE Male V50 20 2 01:25:01 - Claimed
23 Simon TAYLOR Male SEN 21 14 01:25:08 - Claimed
24 Michael KELLY Male V50 22 3 NORTH COTSWOLD TRI & RUN 01:25:35 - Claimed
25 Zac WEST Male U20 23 1 01:25:35 - Claimed
26 Dan MELLOR Male SEN 24 15 LORDSHILL ROAD RUNNERS 01:25:37 - Claimed
27 Garth MORRIS Male V50 25 4 WARE JOGGERS 01:26:00 - Claimed
28 Charles BOFFIN Male V60 26 1 HART ROAD RUNNERS 01:26:00 - Claimed
29 Gareth EDWARDS Male V40 27 6 WESTERN TEMPO 01:26:18 - Claimed
30 Jack GOODING Male SEN 28 16 01:27:03 - Claimed
31 Clare MCCULLOCH Female V40 3 1 01:28:29 - Claimed
32 Warren GOODLAKE Male V50 29 5 REDWAY RUNNERS 01:28:37 - Claimed
33 Neil JAMES Male V50 30 6 01:28:50 - Claimed
34 Jonathan HARRHY Male SEN 31 17 01:29:06 - Claimed
35 Abigail SMITH Female SEN 4 3 01:29:21 - Claimed
36 Christopher CONNELL Male V40 32 7 01:29:39 - Claimed
37 Matthew WHITE Male V40 33 8 PRECISION RACE TEAM 01:29:57 - Claimed
38 David NIGHTINGALE Male V50 34 7 TOTTON RUNNING CLUB 01:30:05 - Claimed
39 Steve BULL Male V40 35 9 01:30:31 - Claimed
40 Emma ANSTEAD Female SEN 5 4 01:30:45 - Claimed
41 Gabriela HITCHCOCK Female V40 6 2 FARNHAM RUNNERS 01:30:54 - Claimed
42 Robert GEVAUX Male V40 36 10 01:30:58 - Claimed
43 Gavin SHILHAM Male V40 37 11 01:31:08 - Claimed
44 Tom DAWES Male SEN 38 18 01:32:17 - Claimed
45 Andy HAZELL Male V40 39 12 01:33:01 - Claimed
46 Rebecca FAWCETT Female SEN 7 5 DACORUM & TRING AC 01:34:09 - Claimed
47 Jack PRICE Male SEN 40 19 01:34:25 - Claimed
48 Christopher NUGENT Male V40 41 13 GUILDFORD & GODALMING ATHLETICS CLUB 01:34:45 - Claimed
49 Alan FREER Male V60 42 2 READING ROADRUNNERS 01:35:55 - Claimed
50 Lee DUNN Male V40 43 14 SHINFIELD RUNNING CLUB 01:36:03 - Claimed
51 Paul PHILLIPS Male V40 44 15 01:36:04 - Claimed
52 Gregory SMITH Male V40 45 16 01:36:11 - Claimed
53 Luke BLAKEY Male SEN 46 20 CLAPHAM CHASERS 01:36:15 - Claimed
54 Georgia BEAZLEY-LONG Female SEN 8 6 01:36:25 - Claimed
55 Mark MOSS Male V50 47 8 01:37:06 - Claimed
56 Claire HARRISON Female V40 9 3 NORT COTSWOLD TRI AND RUN 01:37:15 - Claimed
57 Katie HARRIS Female SEN 10 7 01:37:42 - Claimed
58 John LEONARD Male V50 48 9 HART ROAD RUNNERS 01:38:26 - Claimed
59 Steve JEFFRIES Male V50 49 10 AVON VALLEY RUNNERS 01:38:39 - Claimed
60 Victoria BOSLEY FAIRBROTHER Female SEN 11 8 01:38:43 - Claimed
61 Dean SUAZO Male SEN 50 21 01:39:07 - Claimed
62 Ken HUGHES Male V50 51 11 01:39:11 - Claimed
63 James FELSTEAD Male V50 52 12 GADE VALLEY HARRIERS 01:39:14 - Claimed
64 Gregory DUCE Male SEN 53 22 01:39:40 - Claimed
65 Philip SEQUEIRA Male SEN 54 23 01:39:52 - Claimed
66 Mhairi SMITH Female V40 12 4 01:40:06 - Claimed
67 Alex CARTER Male SEN 55 24 01:41:14 - Claimed
68 Issy PETERS Female V40 13 5 HASLEMERE BORDER ATHLETIC CLUB 01:41:18 - Claimed
69 Daniel CONNOLLY Male SEN 56 25 01:42:16 - Claimed
70 Ollie HILLIARD Male SEN 57 26 01:42:25 - Claimed
71 John CHURCH Male SEN 58 27 FOX RACE TEAM 01:42:30 - Claimed
72 Simon ASHWELL Male V40 59 17 BERKSHIRE TRI SQUAD 01:44:38 - Claimed
73 Anne SANSOME Female V40 14 6 LORDSHILL ROAD RUNNERS 01:45:12 - Claimed
74 Antonia MINTOFF Female SEN 15 9 LORDSHILL ROAD RUNNERS 01:45:47 - Claimed
75 Kate LARMER Female V50 16 1 HART ROAD RUNNERS 01:46:06 - Claimed
76 Alfie BRIERLEY Male SEN 60 28 FOX RACE TEAM 01:46:06 - Claimed
77 Catherine ALLEN Female U20 17 1 01:46:25 - Claimed
78 Thiviya SIVAKANTHAN Female Unknown 18 1 01:46:26 - Claimed
79 Philip RAVEN Male V40 61 18 01:47:29 - Claimed
80 Adelle HEATH Female V40 19 7 01:48:04 - Claimed
81 Mark DOWN Male SEN 62 29 01:48:21 - Claimed
82 Helen LAWRANCE Female V40 20 8 01:48:39 - Claimed
83 Andrew WADE Male V40 63 19 01:49:16 - Claimed
84 Adam RENAK Male SEN 64 30 01:49:17 - Claimed
85 Laura PAINE Female SEN 21 10 01:49:22 - Claimed
86 Hannah OLIVER Female SEN 22 11 ABCPURE 01:49:24 - Claimed
87 Dan SMITH Male SEN 65 31 01:49:25 - Claimed
88 Farrah LISTER Female SEN 23 12 01:49:34 - Claimed
89 Alex MACDONALD Male SEN 66 32 NEWBURY ATHLETIC 01:49:38 - Claimed
90 Ben DICKINSON Male V40 67 20 01:50:30 - Claimed
91 Clare HUNT Female SEN 24 13 DACORUM & TRING AC 01:50:48 - Claimed
92 John TIGHE Male V50 68 13 CROWBOROUGH RUNNERS 01:51:54 - Claimed
93 Victoria WATSON Female SEN 25 14 01:52:04 - Claimed
94 Darren HULME Male V40 69 21 01:53:20 - Claimed
95 Craig WALTON Male SEN 70 33 01:54:55 - Claimed
96 Vadim YAPIYEV Male V40 71 22 01:56:05 - Claimed
97 Mark WARD Male V60 72 3 01:56:12 - Claimed
98 John FEATHERSTONE Male V60 73 4 SANDHURST JOGGERS 01:56:19 - Claimed
99 Rory DESBOROUGH Male SEN 74 34 DIGDEEP 01:57:38 - Claimed
100 Ian GRAY Male V40 75 23 01:57:59 - Claimed
101 Max GLENISTER Male SEN 76 35 01:59:19 - Claimed
102 Tom BRIERLEY Male SEN 77 36 01:59:29 - Claimed
103 Lewis CORNWELL Male V40 78 24 01:59:53 - Claimed
104 Grant NESBITT Male SEN 79 37 02:00:09 - Claimed
105 Lance NESBITT Male V40 80 25 02:00:17 - Claimed
106 James WELBURY Male V60 81 5 CROWBOROUGH RUNNERS 02:01:03 - Claimed
107 Will TIPPETT Male SEN 82 38 02:01:09 - Claimed
108 Emma SPEARS Female SEN 26 15 CLWB RUN WALES 02:02:32 - Claimed
109 Mike HARRIS Male SEN 83 39 02:02:47 - Claimed
110 Philip WEST Male SEN 84 40 02:03:47 - Claimed
111 David FRANCIS Male V50 85 14 02:03:52 - Claim
112 Paul FARNWORTH Male V40 86 26 02:04:21 - Claimed
113 William HUNT Male U20 87 2 02:05:28 - Claimed
114 Andrew HUNT Male V50 88 15 02:05:28 - Claimed
115 Neil LAMPARD Male V50 89 16 02:05:48 - Claimed
116 Nigel BRINKLOW Male SEN 90 41 02:08:03 - Claimed
117 Jordan MUSKER Male SEN 91 42 02:10:05 - Claimed
118 Issy VICKERY Female U20 27 2 02:17:19 - Claimed
119 Theresa BEESLEY Female V50 28 2 REDWAY RUNNERS 02:23:50 - Claimed
120 Debbie PRICE Female V50 29 3 02:29:03 - Claimed
121 Ali RUTHERFORD Female V50 30 4 REDWAY RUNNERS 02:44:58 - Claimed
122 Jo-Ann BEATTIE Female V50 31 5 ON THE RUN 02:52:04 - Claimed
123 Nathan RUTHERFORD Male SEN 92 43 REDWAY RUNNERS 02:52:10 - Claimed