The Race Organiser : Draycote Water Results
Find out more about our COVID-secure, contact-free event plans and how upcoming events are affected

Draycote Water

Draycote Water, Kites Hardwick, RUGBY. CV23 8AB

Twilight 10K Results


18/08/2021, 18:45
Position First Name Last Name Gender Club Category Gender Position Category Position Gun Time Time Action
1 Neil SMITH Male Spa Striders Male Senior 1 1 00:34:32 Claimed
2 James OLLIFFE Male Brackley & District RC Male Senior 2 2 00:36:01 Claimed
3 Dan SOUTHAM Male Lonely Goat RC Male Senior 3 3 00:36:44 Claimed
4 Keith BEASLEY Male Kenilworth Runners Male V40 4 1 00:36:44 Claimed
5 Tom MOSELEY Male Altrincham & District Athletics Club Male V40 5 2 00:37:46 Claimed
6 Jack GAMMON Male Spa Striders Male V40 6 3 00:40:05 Claimed
7 Oliver BEASLEY Male Kenilworth Road Runners Male Senior 7 4 00:40:06 Claimed
8 Marc FLAY Male Spa Striders Male V40 8 4 00:40:13 Claimed
9 Laura PEAKE Female Spa Striders Female V40 1 1 00:40:49 Claimed
10 Katherine ROBERTSON Female Spa Striders Female Senior 2 1 00:41:18 Claim
11 Pete TEEVAN Male Spa Striders Running Club Male V40 9 5 00:41:29 Claimed
12 Rob MANTELL Male Spa Striders Male V40 10 6 00:41:29 Claimed
13 Jo FLEMING Female Female V40 3 2 00:43:01 Claimed
14 Jason HEMMING Male Spa Striders Male V40 11 7 00:43:22 Claimed
15 Clare HINTON Female Spa Striders Running Club Female V40 4 3 00:43:31 Claimed
16 Gregory ASHLEY Male Daventry Road Runers Male V50 12 1 00:43:47 Claimed
17 Mark WHITEHOUSE Male Spa Striders Male V40 13 8 00:43:54 Claimed
18 Myshola KIRKHAM Female Female V40 5 4 00:44:06 Claimed
19 James DALY Male Rugby Triathlon Club Male V40 14 9 00:44:14 Claimed
20 Richard KEYTE Male Male V40 15 10 00:44:23 Claimed
21 Paul KIRBY Male Spa Striders Running Club Male V40 16 11 00:44:29 Claimed
22 Clive ROSE Male Midland Masters A.C. Male V60 17 1 00:45:06 Claimed
23 Chris JEAL Male Rugby & Northampton Male V50 18 2 00:45:16 Claimed
24 Andrew OFFOR Male Nuneaton Harriers Male V40 19 12 00:45:21 Claimed
25 Zoe SHEPHERD Female Female V40 6 5 00:45:24 Claimed
26 Colin NAISMITH Male Male Senior 20 5 00:45:28 Claimed
27 Nick BOLLAND Male Kenilworth Runners Male V60 21 2 00:45:34 Claimed
28 Kevin MCKEEVER Male Spa Striders Male V50 22 3 00:45:41 Claimed
29 Tessa WILLIAMS Female Female Senior 7 2 00:45:59 Claimed
30 Jess ORTON Female Female Senior 8 3 00:46:30 Claimed
31 Mark WILLIAMS Male Male Senior 23 6 00:46:49 Claimed
32 Richard SHELLING Male Spa Striders Male V50 24 4 00:46:56 Claimed
33 Jessica TOVEY Female Female Senior 9 4 00:47:04 Claimed
34 James WIGGINS Male Spa Striders Running Club Male Senior 25 7 00:47:05 Claimed
35 Romeo CHINOMONA Male Male Senior 26 8 00:47:24 Claimed
36 Danny SAINES Male Male Senior 27 9 00:47:38 Claimed
37 Nicholas FELEDZIAK Male Male Senior 28 10 00:47:49 Claimed
38 Alan BEE Male Lonely Goat RC Male V50 29 5 00:47:52 Claimed
39 Peter BARZETOVIC Male Nuneaton Harriers Male V50 30 6 00:48:02 Claimed
40 Bethan GWYNN Female Spa Striders Female V40 10 6 00:48:03 Claimed
41 Darren DHESI Male Male Senior 31 11 00:48:10 Claimed
42 David COATES Male Cherwell Runners Male V70 32 1 00:48:21 Claimed
43 Sergi GONZALEZ PRUNERA Male Spa Striders Male Senior 33 12 00:48:34 Claimed
44 Harry OWEN Male Male Senior 34 13 00:48:46 Claimed
45 Kelly INGRAM Female Female Senior 11 5 00:49:41 Claimed
46 Penny RUSBRIDGE Female Kenilworth runners club Female V40 12 7 00:51:09 Claimed
47 Sean GODDING-POVEY Male Male V50 35 7 00:51:21 Claimed
48 Doug RATTRAY Male Spa Striders Male V40 36 13 00:51:27 Claimed
49 Chris WELLINGS Male Knowle and Dorridge RC Male V40 37 14 00:51:31 Claimed
50 Dean CAMSELL Male Hinckley Running Club Male V40 38 15 00:51:31 Claimed
51 Ruth TENNANT Female Spa Striders Female V40 13 8 00:51:38 Claimed
52 Tom KIRKBRIDE Male Rugby & Northampton Athletics Club Male V50 39 8 00:51:39 Claimed
53 Steve BODMAN Male Male V40 40 16 00:52:01 Claimed
54 Harry FOSTER Male Male Senior 41 14 00:52:20 Claimed
55 Becky NINER Female Female V40 14 9 00:52:27 Claimed
56 Lindsey SHEARMAN Female Female V40 15 10 00:52:31 Claimed
57 Gabriella MCGOVERN Female FU18 16 1 00:52:34 Claimed
58 Anna HARDING Female Female Senior 17 6 00:52:44 Claimed
59 Nicola EVANS Female Knowle and Dorridge running club Female V40 18 11 00:52:54 Claimed
60 Gareth RITCHIE Male Male Senior 42 15 00:53:04 Claimed
61 Chloe HURST Female Female Senior 19 7 00:53:05 Claimed
62 Chris BROUGH Male Male V70 43 2 00:53:17 Claimed
63 Rachel STANLEY Female Lonely Goat RC Female V40 20 12 00:53:28 Claimed
64 Paul NOLAN Male Male V50 44 9 00:53:57 Claimed
65 Andy PLACE Male Lonely Goat RC Male V40 45 17 00:54:31 Claimed
66 Allison SMITH Female Northbrook AC Female V50 21 1 00:55:12 Claimed
67 Jason RELTON Male Male Senior 46 16 00:55:36 Claimed
68 Julie WALTER Female Female V40 22 13 00:55:38 Claimed
69 Stephen WALTER Male Male V50 47 10 00:55:38 Claimed
70 Sarah TRAVERS Female Female V40 23 14 00:55:44 Claimed
71 Bill HARDING Male hillingdon athletic club Male V70 48 3 00:56:44 Claimed
72 Simon KELLY Male Male V50 49 11 00:56:58 Claimed
73 Ivan STORER Male Lonely Goat RC Male V60 50 3 00:57:33 Claimed
74 Debbie STREETS Female Kenilworth Runners Female V40 24 15 00:57:43 Claimed
75 Helen CARROLL Female Runnymede Runners/RHUL Athletics Female V40 25 16 00:57:58 Claimed
76 Tony CLARK Male Male V60 51 4 00:58:04 Claimed
77 Abi LEWIS Female Redway Runners Female V40 26 17 00:58:11 Claimed
78 Martin BROWN Male Male V40 52 18 00:59:37 Claimed
79 Ian WALKER Male Male V40 53 19 00:59:37 Claimed
80 Matthew HEWSON Male Male Senior 54 17 00:59:38 Claimed
81 John ASTBURY Male Male V40 55 20 00:59:38 Claim
82 Judy ROWLEY Female Harborough Athletic Club Female V60 27 1 00:59:58 Claimed
83 David NELSON Male Longford Striders Male Senior 56 18 01:00:25 Claimed
84 Peter THOMAS Male Central Park Athletics Male V60 57 5 01:00:57 Claimed
85 Ann KOMZOLIK Female Central Park Athletics Female V60 28 2 01:01:08 Claimed
86 Helen ENGLISH Female Female V50 29 2 01:01:37 Claimed
87 Clair PARKER Female Female V40 30 18 01:01:53 Claimed
88 John PIBWORTH Male Male V50 58 12 01:01:54 Claimed
89 Annalise KERR Female Redway Runners Female V40 31 19 01:02:08 Claimed
90 Zoe SANDERS Female Female Senior 32 8 01:02:13 Claimed
91 Michael HANCOCK Male Male Senior 59 19 01:02:37 Claimed
92 Sarah BADHAM Female Female V40 33 20 01:02:57 Claimed
93 Emma DRAKE Female Female V40 34 21 01:03:03 Claimed
94 Emma FAULKNER Female Female Senior 35 9 01:03:04 Claimed
95 Matt DAVIS Male Male V40 60 21 01:03:48 Claimed
96 Johann THOMPSON Female Female V50 36 3 01:04:19 Claimed
97 Lindsey ANDERSON Female Stratford Upon Avon AC Female V60 37 3 01:04:21 Claimed
98 Topsy TAEE Female Female V60 38 4 01:04:31 Claimed
99 Lance RILEY Male Male V50 61 13 01:04:34 Claimed
100 David PARKER Male Male V60 62 6 01:04:42 Claimed
101 Sara MITCHELL Female Female V40 39 22 01:04:43 Claimed
102 Helen EALES Female Female V40 40 23 01:05:26 Claimed
103 Frances HOLDSWORTH Female Female V50 41 4 01:05:29 Claimed
104 Callum FINNEY Male MU18 63 1 01:05:36 Claimed
105 Harriet FIELDER Female Female V40 42 24 01:05:39 Claimed
106 Matt DIXON Male Male V50 64 14 01:05:39 Claimed
107 Helen ROBERTS Female Female V50 43 5 01:06:35 Claimed
108 Alison SPENCER Female Female V50 44 6 01:06:38 Claimed
109 Brenda LEE Female Massey Ferguson RC Female V50 45 7 01:06:52 Claimed
110 Amanda WARHAFTIG Female Female V40 46 25 01:06:57 Claimed
111 Katie LANDRETH Female Female V40 47 26 01:06:58 Claimed
112 Emma BUTCHART Female Female V40 48 27 01:07:09 Claimed
113 Teresa BLUNDELL Female Rugby & Northampton Athletics Club - Ladies Running Group Female V40 49 28 01:09:37 Claimed
114 Donna BENNETT Female Massey Ferguson RC Female V40 50 29 01:10:30 Claimed
115 Louise THOMPSON Female Female V40 51 30 01:11:38 Claimed
116 Kate BENNETT Female Female Senior 52 10 01:11:54 Claimed
117 Laura HANKEY Female Female Senior 53 11 01:12:27 Claimed
118 Kelvin ELLIOTT Male Massey Ferguson RC Male V40 65 22 01:14:49 Claimed
119 Michael WARD Male Tewkesbury Running Club Male V70 66 4 01:15:56 Claimed
120 Rachel COLEMAN Female Female Senior 54 12 01:16:54 Claimed
121 Nicole SCOTT Female Female Senior 55 13 01:17:34 Claimed
122 Bobbi HOPE Female Female Senior 56 14 01:17:34 Claimed
123 Elspeth CASE Female Female Senior 57 15 01:17:35 Claimed
124 Sonya QUINN Female Female V40 58 31 01:18:34 Claimed
125 Lee FINNEY Male Male V50 67 15 01:20:30 Claimed
126 Mandy TUCKER Female Female V50 59 8 01:21:26 Claimed
127 Cal ODDY Female Massey Ferguson RC Female V70 60 1 01:22:34 Claimed
128 Helen ROWE Female Massey Ferguson RC Female V60 61 5 01:27:10 Claimed