Draycote Water February 10K 22 02 2020 Results

Position First Name Last Name Gender Club Overall Time Category Gender Pos Net Time Categ Pos Action
1 Neil James Male 00:38:22 Male V40 1 00:38:21 1 Claim
2 Will Downey Male Witney Road Roaders 00:39:22 Male Senior 2 00:39:20 1 Claim
3 Joe Frost Male 00:40:27 Male Senior 3 00:40:25 2 Claim
4 Rob Sheen Male Leicester Coritanian 00:40:59 Male V50 4 00:40:57 1 Claim
5 Dave Ryman Male 00:41:33 Male Senior 5 00:41:31 3 Claim
6 Mike Wheeler Male Northbrook Athletic Club 00:43:10 Male V40 6 00:43:08 2 Claim
7 Craig England Male 00:43:17 Male Senior 7 00:43:15 4 Claim
8 Chris Gardner Male 00:43:19 Male Senior 8 00:43:16 5 Claim
9 Ben Oliver Male Daventry Road Runers 00:44:13 Male Senior 9 00:44:11 6 Claim
10 Adam Shaw Male Wellingborough & District AC 00:44:19 Male V50 10 00:44:18 2 Claim
11 Jack Brown Male 00:44:44 Male Senior 11 00:44:36 7 Claim
12 Rebecca Beasley Female Kenilworth Runners 00:44:55 Female Senior 1 00:44:54 1 Claim
13 Alexander Fryer Male 00:44:56 Male Senior 12 00:44:52 8 Claim
14 Chris Millin Male 00:44:57 Male Senior 13 00:44:51 9 Claim
15 Mark Dyson Male 00:45:02 Male Senior 14 00:44:58 10 Claim
16 Jared Quinn Male 00:45:26 Male Senior 15 00:45:24 11 Claim
17 Karl Edwards Male 00:46:20 Male V40 16 00:46:14 3 Claim
18 Max Follner Male 00:46:32 Male Senior 17 00:46:27 12 Claim
19 Robert Barden Male 00:46:51 Male V40 18 00:46:49 4 Claim
20 Mathew Beaumont Male 00:46:51 Male Senior 19 00:46:43 13 Claim
21 Richard Fletcher Male 00:46:59 Male Senior 20 00:46:51 14 Claim
22 Serge DAVAL Male Brackley & District Running Club 00:47:06 Male V50 21 00:47:04 3 Claim
23 Kate Bond Female Daventry Road Runners 00:47:19 Female V50 2 00:47:15 1 Claim
24 Jonathan McCoy Male 00:47:41 Male V40 22 00:47:33 5 Claim
25 Steve Glaze Male 00:49:00 Male V40 23 00:48:48 6 Claim
26 Megan Miller Female Northbrook Athletic Club 00:49:24 Female Senior 3 00:49:21 2 Claim
27 Tim Heydon Male 00:49:29 Male V60 24 00:49:22 1 Claim
28 Ollie Sargent Male 00:49:35 Male Senior 25 00:49:30 15 Claim
29 Owen Forster Male 00:50:21 Male Senior 26 00:50:15 16 Claim
30 Stephen Kerr Male 00:51:00 Male Senior 27 00:50:49 17 Claim
31 Vanessa Heatherley Female 00:51:02 Female V50 4 00:51:00 2
32 Sam Tait Male 00:51:04 Male Senior 28 00:50:54 18 Claim
33 Alan Bee Male 00:51:59 Male V50 29 00:51:55 4 Claim
34 James Goodwin Male 00:52:02 Male Senior 30 00:51:56 19 Claim
35 Jamie Holtam Male 00:53:58 Male Senior 31 00:53:51 20 Claim
36 David Gomm Male Brackley & District Running Club 00:54:02 Male V40 32 00:53:54 7 Claim
37 Nicola Appleby Female 00:54:18 Female V40 5 00:54:16 1 Claim
38 Daniel Goldsmith Male 00:54:22 Male Senior 33 00:54:09 21 Claim
39 Alasdair MacSporran Male brackley and district running club 00:54:29 Male V40 34 00:54:25 8 Claim
40 Dean Young Male 00:55:42 Male V50 35 00:55:40 5 Claim
41 Mark Rathbone Male 00:55:44 Male V40 36 00:55:33 9 Claim
42 Gary Perkins Male Spa Striders Running Club 00:55:50 Male V60 37 00:55:45 2 Claim
43 Karine Peter Female Brackley & District Running Club 00:56:05 Female V40 6 00:55:59 2 Claim
44 Naomi Cruden Female 00:56:18 Female Senior 7 00:56:14 3 Claim
45 Johnathan Pape Male Lonely Goat R C 00:58:18 Male Senior 38 00:58:12 22 Claim
46 Beth Wollerton Female 00:58:21 Female V40 8 00:58:16 3 Claim
47 Philip Dean Male 00:58:22 Male Senior 39 00:58:12 23 Claim
48 Sabina Rudek Female 00:58:47 Female V40 9 00:58:43 4 Claim
49 Matthew Jones Male 00:59:43 Male Senior 40 00:59:38 24 Claim
50 Lawrie Udall Male 01:00:32 Male Senior 41 01:00:19 25 Claim
51 Fern Pitty Female 01:00:32 Female Senior 10 01:00:20 4 Claim
52 Emily Female 01:00:49 Female Senior 11 01:00:37 5 Claim
53 Lianne Heath Female 01:02:18 Female V50 12 01:02:08 3 Claim
54 Sarah Upson Female 01:02:18 Female V40 13 01:02:10 5 Claim
55 Lars Waldron Male 01:02:23 Male Senior 42 01:02:13 26 Claim
56 Karl Waldron Male 01:02:23 Male Senior 43 01:02:13 27 Claim
57 Lucy Beeley Female 01:02:29 Female V40 14 01:02:19 6 Claim
58 Josephine Summers Female 01:02:32 Female Senior 15 01:02:22 6 Claim
59 Victoria Clayton Female 01:02:43 Female Senior 16 01:02:35 7 Claim
60 Hayley Nicholls Female Cheltenham Running Club 01:02:58 Female Senior 17 01:02:51 8 Claim
61 Helen Roper Female 01:03:00 Female V40 18 01:02:51 7 Claim
62 Chris French Male 01:03:14 Male V40 44 01:03:05 10 Claim
63 Helen Bennett Female Squirrels 01:04:00 Female V60 19 01:03:48 1 Claim
64 Allan Mansfield Male Goodgym Race Team 01:04:20 Male V40 45 01:04:16 11 Claim
65 Ann Birkwood Female 01:05:20 Female V40 20 01:05:12 8 Claim
66 Claire Evans Female 01:05:25 Female V40 21 01:05:20 9 Claim
67 Steph Gardner Female Daventry Road Runners 01:05:30 Female Senior 22 01:05:20 9 Claim
68 Nicola Glaze Female Massey Ferguson RC 01:05:41 Female V40 23 01:05:34 10 Claim
69 Duncan Parkinson Male 01:06:51 Male V40 46 01:06:46 12 Claim
70 Nicholas Marshall Male 01:08:20 Male Senior 47 01:08:14 28 Claim
71 Bethany Rawson Female 01:08:26 Female Senior 24 01:08:15 10 Claim
72 Dirk Pretorius Male 01:08:47 Male V60 48 01:08:34 3 Claim
73 Rachel Henwood Female 01:09:46 Female V50 25 01:09:34 4 Claim
74 Louise Barbour Female 01:10:04 Female V40 26 01:09:54 11 Claim
75 Lianne Mckelvie Female Massey Ferguson RC 01:10:06 Female V40 27 01:09:57 12 Claim
76 Martin Slevin Male Coventry Godiva harriers 01:10:06 Male V50 49 01:09:56 6 Claim
77 Alison Female 01:10:49 Female V50 28 01:10:38 5 Claim
78 Debbie Childs Female 01:11:19 Female V50 29 01:11:11 6 Claim
79 Melanie Wheeler Female 01:14:08 Female V40 30 01:13:59 13 Claim
80 Simon Hanson Male Redditch S.T.A.R.S 01:18:12 Male V40 50 01:18:01 13 Claim
81 Andrew Ash Male 01:18:23 Male V50 51 01:18:16 7 Claim