The Race Organiser : Burnham-on-Crouch 10K - Past Results
Find out more about our COVID-secure, contact-free event plans and how upcoming events are affected

Burnham-on-Crouch 10K

Dengie Hundred Sports Centre, Millfields, Station Road, BURNHAM-ON-CROUCH. CM0 8HS

10K Results


17/10/2021, 10:00
Position First Name Last Name Gender Club Category Gender Position Category Position Gun Time Time Action
1 Shane BOXALL Male Southend AC Male Senior 1 1 00:35:04 00:35:04 Claimed
2 Rhys GILLARD Male Southend athletics club Male Senior 2 2 00:35:22 00:35:22 Claimed
3 Shay JOYCE Male Little Baddow Ridge Runners Male Senior 3 3 00:35:55 00:35:55 Claimed
4 Robert VINICOMBE Male Male Senior 4 4 00:37:23 00:37:22 Claim
5 Liam BEAVIS Male Vegan Runners Male Senior 5 5 00:38:03 00:38:01 Claimed
6 Jody WALKER Male Male V40 6 1 00:38:06 00:38:04 Claimed
7 Stephen SAWYER Male Witham RC Male Senior 7 6 00:40:42 00:40:40 Claimed
8 Richard BONHAM Male Castle Point Joggers Male V50 8 1 00:41:00 00:41:00 Claimed
9 Jacob HORTON Male Male Senior 9 7 00:41:16 00:41:14 Claimed
10 Steven WILLIAMS Male Male Senior 10 8 00:42:44 00:42:42 Claim
11 Chris WEBSTER Male Red runners Male V40 11 2 00:42:44 00:42:40 Claimed
12 Tom OVERING Male Rochford Running Club Male Senior 12 9 00:43:12 00:43:08 Claimed
13 Victoria WADLEY-SMITH Female Rochford Endurance and Distance Runners (REDS) Female Senior 1 1 00:43:18 00:43:16 Claimed
14 Stephen BULLEN Male Male V40 13 3 00:43:33 00:43:32 Claimed
15 Lee CHESTER Male Male V50 14 2 00:43:58 00:43:52 Claimed
16 Phil NIPPARD Male Male Senior 15 10 00:44:10 00:44:06 Claimed
17 Colin EMBERS Male Male Senior 16 11 00:44:16 00:44:14 Claimed
18 Charlie TUCKER Male Vegan Runners MU18 17 1 00:44:27 00:44:21 Claimed
19 Chris HUMPHREY Male Kingswood Running Club Male V40 18 4 00:45:06 00:45:03 Claimed
20 Ian WILSON Male Rochford Running Club Male V40 19 5 00:45:07 00:45:02 Claimed
21 Justin KENT Male Male V40 20 6 00:45:29 00:45:26 Claimed
22 Steven GLOVER Male Male V50 21 3 00:45:40 00:45:37 Claimed
23 Richard FULLER Male East essex tri Male V60 22 1 00:45:42 00:45:36 Claimed
24 Paul SUSSEX Male Kingswood Running Club Male Senior 23 12 00:45:49 00:45:46 Claimed
25 David MAIN Male Male Senior 24 13 00:45:53 00:45:49 Claimed
26 Matt PEPPER Male Nuclear races striders Male V40 25 7 00:46:02 00:45:59 Claimed
27 Colin WILKINSON Male Phoenix Striders Male V50 26 4 00:46:13 00:46:08 Claimed
28 John HOLLAND Male Braintree & District AC Male V40 27 8 00:46:15 00:46:10 Claimed
29 Jonathan CORBRIDGE Male Male V40 28 9 00:46:22 00:46:18 Claimed
30 Shireen LAPPAGE Female Female Senior 2 2 00:46:24 00:46:20 Claimed
31 Jeff WOOD Male Male V50 29 5 00:46:55 00:46:48 Claimed
32 Martin SALWAY Male Vegan Runners Male V40 30 10 00:47:08 00:47:02 Claimed
33 Mark HULL Male Male Senior 31 14 00:47:09 00:47:06 Claimed
34 Jonathan LEVACK Male Male Senior 32 15 00:47:18 00:47:05 Claimed
35 Tiffany JONES Female bitton road runners Female Senior 3 3 00:47:19 00:47:14 Claimed
36 Rob MARTINEZ Male Male V40 33 11 00:47:30 00:47:20 Claimed
37 Neil SAVAGE Male Male Senior 34 16 00:47:36 00:47:34 Claim
38 Tracey SHEEHY Female Dagengam 88 runners Female V40 4 1 00:47:41 00:47:34 Claimed
39 Chris MILNE Male East Essex Tri Club Male V60 35 2 00:47:46 00:47:39 Claimed
40 Adam COLEMAN Male Male Senior 36 17 00:48:07 00:47:50 Claimed
41 John CARDNELL Male Male V40 37 12 00:48:07 00:47:59 Claimed
42 Tom SEARLES Male Male Senior 38 18 00:48:11 00:47:48 Claimed
43 Neal BEAUMONT Male Dengie 100 Runners Male V60 39 3 00:48:29 00:48:26 Claimed
44 Evan BUSH Male Male V40 40 13 00:48:30 00:48:20 Claimed
45 Terry ALABASTER Male Witham RC Male V50 41 6 00:48:33 00:48:29 Claimed
46 Ian KING Male Male V40 42 14 00:48:53 00:48:50 Claimed
47 Darren BARCLAY Male Mid Essex Casuals Male V50 43 7 00:48:54 00:48:51 Claimed
48 Lydia BAZZARD Female Witham RC Female V40 5 2 00:49:23 00:49:19 Claimed
49 Darren SEWELL Male Male V40 44 15 00:49:32 00:49:16 Claimed
50 Scott CLARK Male Male Senior 45 19 00:49:37 00:49:17 Claimed
51 David COOK Male Male V40 46 16 00:49:43 00:49:25 Claimed
52 Adam NORTH Male Male V40 47 17 00:49:53 00:49:50 Claimed
53 Jon STRUTT Male Castle Point Joggers Male Senior 48 20 00:49:57 00:49:55 Claimed
54 Nils HOLLMANN Male Dagengam 88 runners Male V40 49 18 00:49:59 00:49:53 Claimed
55 Roland ETHERIDGE Male Lonely Goat RC Male Senior 50 21 00:50:06 00:49:48 Claim
56 John SCHOFIELD Male Male V50 51 8 00:50:08 00:50:07 Claimed
57 Ernest MULRYNE Male Kingswood Running Club Male V50 52 9 00:50:15 00:50:12 Claimed
58 Russell PENSON Male Male V40 53 19 00:50:22 00:50:21 Claimed
59 Jason FLETCHER Male Male Senior 54 22 00:50:27 00:50:22 Claimed
60 Justin RUGGLES Male Male V50 55 10 00:50:41 00:50:34 Claim
61 Jodie KENNEDY Female Female Senior 6 4 00:50:42 00:50:32 Claimed
62 Susan AVES Female Springfield Striders RC Female V50 7 1 00:50:53 00:50:43 Claimed
63 Jon LEE Male Male V50 56 11 00:50:53 00:50:47 Claimed
64 Ricky TOMLIN Male Male V40 57 20 00:51:00 00:50:53 Claimed
65 Jamie PENNYCOTT Male Male V40 58 21 00:51:06 00:51:00 Claimed
66 D JAGGARD Male South Woodham Runners Male V40 59 22 00:51:09 00:51:01 Claimed
67 Katharine NUTMAN Female Female Senior 8 5 00:51:09 00:51:04 Claimed
68 Andrew STEAD Male Male V40 60 23 00:51:15 00:51:14 Claimed
69 Roz SMITH Female Female Senior 9 6 00:51:31 00:51:16 Claimed
70 Catherine MARRIOTT Female Dengie 100 Runners Female V40 10 3 00:51:35 00:51:24 Claimed
71 Karen HEARD Female Phoenix Striders Female V40 11 4 00:51:36 00:51:28 Claimed
72 Jane YELLOP Female Female V50 12 2 00:51:52 00:51:44 Claimed
73 Martin VICTORY Male Male V50 61 12 00:52:01 00:51:59 Claimed
74 Adam MEDLYCOTT Male Male Senior 62 23 00:52:07 00:51:35 Claimed
75 Stephen HARRIS Male Male V40 63 24 00:52:08 00:52:01 Claimed
76 K JAGGARD Female South Woodham Runners Female V40 13 5 00:52:40 00:52:32 Claimed
77 Ben LOVEJOY Male Male Senior 64 24 00:52:40 00:52:20 Claimed
78 Sharon BULLOCK Female Witham Running Club Female V40 14 6 00:53:00 00:52:56 Claimed
79 Paul AMIES Male Male Senior 65 25 00:53:03 00:52:59 Claimed
80 James CORDES Male Male V60 66 4 00:53:10 00:52:54 Claimed
81 Naomi LUCAS Female Female Senior 15 7 00:53:16 00:53:11 Claim
82 Michelle HOLMES Female Female V50 16 3 00:53:26 00:53:07 Claimed
83 Craig BURGESS Male Mid Essex Casuals Male V40 67 25 00:53:29 00:53:22 Claimed
84 Sam KERR Male Male Senior 68 26 00:53:39 00:53:32 Claimed
85 Paul MACMILLAN Male Male V60 69 5 00:53:41 00:53:34 Claimed
86 Marisa SMITH Female Female V40 17 7 00:53:41 00:53:36 Claimed
87 William BRAYBROOK Male MU18 70 2 00:53:42 00:53:37 Claimed
88 Rj FERGUSON Male Male V40 71 26 00:53:58 00:53:47 Claim
89 Ronnie RIBBON Male Male Senior 72 27 00:54:05 00:54:04 Claimed
90 Zena SHEAN Female East Essex Tri Club Female V50 18 4 00:54:08 00:53:51 Claimed
91 Paul MITCHELL Male Male V40 73 27 00:54:10 00:54:03 Claimed
92 Ian SPURLING Male Male V40 74 28 00:54:11 00:53:55 Claimed
93 Ian ROWLEY Male Male V50 75 13 00:54:17 00:54:09 Claim
94 Tom GEORGE Male Male Senior 76 28 00:54:27 00:54:22 Claimed
95 Robert BEIRNE Male Male V40 77 29 00:54:31 00:54:06 Claimed
96 Dean CHAMPION Male Male V40 78 30 00:54:32 00:54:03 Claimed
97 Rajen MEEHEELALL Female Female V40 19 8 00:54:35 00:54:10 Claimed
98 Danielle EDDINGTON Male Male V50 79 14 00:54:38 00:54:09 Claimed
99 James CARROLL Male Male V50 80 15 00:54:39 00:54:30 Claimed
100 Peter ARGALL Male Dengie 100 Runners Male V60 81 6 00:54:45 00:54:34 Claim
101 Kelly WORBOYS Female Female Senior 20 8 00:54:46 00:54:39 Claimed
102 David MILLER Male Male V60 82 7 00:54:48 00:54:37 Claimed
103 Mark MCKINNELL Male Maldon soul runners Male V60 83 8 00:54:51 00:54:33 Claimed
104 Anita WILKIN Female Female V60 21 1 00:55:05 00:55:02 Claimed
105 Francesca SMITH Female Female Senior 22 9 00:55:12 00:55:03 Claimed
106 Tom MORRIS Male Male Senior 84 29 00:55:13 00:55:04 Claim
107 Lauren PHILLIPS Female Female Senior 23 10 00:55:13 00:54:57 Claim
108 Loretta LOBO Female Female Senior 24 11 00:55:13 00:54:56 Claim
109 Ruth ROBERTS Female Phoenix Striders Female V50 25 5 00:55:14 00:55:02 Claimed
110 Nathan FEARNS Male MU18 85 3 00:55:22 00:55:15 Claimed
111 Sophie BALDWIN Female Female Senior 26 12 00:55:23 00:54:59 Claimed
112 Daniel SHERRY Male Male Senior 86 30 00:55:24 00:55:20 Claimed
113 Nicola SCOTT Female Female V40 27 9 00:55:26 00:55:14 Claimed
114 Eve SHADBOLT Female Female V40 28 10 00:55:26 00:55:14 Claimed
115 William SALMON Male Male V40 87 31 00:55:33 00:55:18 Claim
116 Julian HARRISON Male Male Senior 88 31 00:55:36 00:55:09 Claimed
117 Heather SAMSON Female Kingswood Running Club Female V40 29 11 00:55:48 00:55:37 Claimed
118 Sean WOODLEY Male Male Senior 89 32 00:55:56 00:55:32 Claimed
119 Laura SHARMAN Female Female V40 30 12 00:55:56 00:55:24 Claim
120 Graham HAMMOND Male Male V40 90 32 00:55:59 00:55:47 Claimed
121 Paul MEAD Male Male V50 91 16 00:56:07 00:55:45 Claimed
122 Chris MCDONNELL Male Dengie 100 Runners Male V70 92 1 00:56:15 00:56:00 Claim
123 Simon HAINSWORTH Male Rochford Running Club Male Senior 93 33 00:56:19 00:56:14 Claimed
124 Jamie ROBINSON Male Male Senior 94 34 00:56:20 00:56:08 Claimed
125 Sam HALSEY Male Male Senior 95 35 00:56:23 00:56:13 Claimed
126 Kathryn TAYLOR Female Female V40 31 13 00:56:23 00:56:00 Claimed
127 Joanna CARROLL Female Female V40 32 14 00:56:28 00:56:19 Claimed
128 Jolaine PHILLIPS Female Female V40 33 15 00:56:29 00:56:21 Claimed
129 Brian BIRTWHISTLE Male Male V60 96 9 00:56:37 00:56:21 Claimed
130 Tony OLIVER Male Male V50 97 17 00:56:40 00:56:25 Claimed
131 Steph GUNN Female Mid Essex Casuals Female V40 34 16 00:56:41 00:56:31 Claimed
132 Thomas LYNN Male Male Senior 98 36 00:56:47 00:56:20 Claimed
133 Luke ENGERER Male Male Senior 99 37 00:56:52 00:56:25 Claimed
134 Jo PEARCE Female Female V50 35 6 00:56:55 00:56:44 Claimed
135 Cheryl MACDONALD Female Pitsea RC Female V60 36 2 00:57:04 00:57:00 Claimed
136 Chris STACEY Male Male V40 100 33 00:57:20 00:57:17 Claimed
137 John WALLIS Male Male V70 101 2 00:57:21 00:57:03 Claimed
138 Elspeth COWELL Female Female V50 37 7 00:57:39 00:57:23 Claimed
139 Jim HOLLAND Male South Woodham Runners Male V50 102 18 00:57:43 00:57:21 Claimed
140 Alex GUILLE Male Male Senior 103 38 00:57:44 00:57:04 Claimed
141 Hayley FISHER Female Female Senior 38 13 00:57:56 00:57:47 Claimed
142 Helena GONDA Female Female Senior 39 14 00:58:04 00:57:43 Claimed
143 Mark COLQUHOUN Male Castle Point Joggers Male V50 104 19 00:58:10 00:57:47 Claimed
144 Steve CARTER Male Mid Essex Casuals Male V50 105 20 00:58:12 00:58:01 Claimed
145 Richard MCHALE Male Male V60 106 10 00:58:21 00:57:58 Claimed
146 Sue FULLER Female east essex triathlon club Female V50 40 8 00:58:24 00:58:04 Claimed
147 Brad GARDNER Male Male Senior 107 39 00:58:28 00:58:20 Claim
148 Michael SUMMERS Male Male Senior 108 40 00:58:29 00:58:15 Claimed
149 Eddie CRACE Male The Lonely Goat RC Male V50 109 21 00:58:31 00:58:13 Claimed
150 Luke BEARD Male Lonely Goat RC Male V40 110 34 00:58:34 00:58:14 Claimed
151 Julie MATTHEWS Female Michelles running Group Female V50 41 9 00:58:54 00:58:32 Claimed
152 Vicki WILDING Female Female Senior 42 15 00:58:55 00:58:45 Claimed
153 Kate COOKE Female Female Senior 43 16 00:58:55 00:58:46 Claimed
154 Kath BELLCHAMBERS Female Female V40 44 17 00:59:04 00:58:54 Claimed
155 Martin GIBBONS Male Male Senior 111 41 00:59:08 00:58:37 Claimed
156 Chris HOPKINS Male Male Senior 112 42 00:59:09 00:58:56 Claimed
157 Simone COLLINS Female East Essex Tri Club Female V50 45 10 00:59:16 00:58:59 Claimed
158 Danuta KRZYZANOWSKA Female Female V50 46 11 00:59:22 00:59:08 Claimed
159 Greg KRZYZANOWSKI Male Male V50 113 22 00:59:22 00:59:09 Claimed
160 Kevin BROADHURST Male Male V60 114 11 00:59:32 00:59:11 Claimed
161 Laura HEARD Female Phoenix Striders Female V40 47 18 00:59:45 00:59:33 Claimed
162 Mark WENLOCK Male Male V50 115 23 00:59:56 00:59:40 Claimed
163 John PARKINSON Male Male V40 116 35 01:00:10 00:59:50 Claimed
164 Anna WARREN Female Trojan Runners Female V40 48 19 01:00:17 00:59:57 Claimed
165 Dave MULLENDER Male Pitsea RC Male V50 117 24 01:00:19 01:00:10 Claimed
166 Sarah STONEHOUSE Female Springfield Striders RC Female V40 49 20 01:00:22 00:59:53 Claimed
167 Gemma LOVETT Female Female Senior 50 17 01:00:23 01:00:14 Claimed
168 Jon LOVETT Male Male V50 118 25 01:00:23 01:00:14 Claimed
169 Mike MARTIN Male Male V40 119 36 01:00:24 01:00:08 Claimed
170 Andrew PALMER Male Male V50 120 26 01:00:25 01:00:15 Claimed
171 Ian CARMICHAEL Male Little Baddow Ridge Runners Male V60 121 12 01:00:27 01:00:08 Claimed
172 Hugo HODGE Male Male V70 122 3 01:00:28 01:00:02 Claimed
173 Simon SCOTT Male Male V50 123 27 01:00:36 01:00:10 Claimed
174 Gary JOHNSON Male Male V50 124 28 01:00:43 01:00:14 Claimed
175 Steve DOBLE Male Male V60 125 13 01:00:47 01:00:27 Claimed
176 Roy MEADWAY Male Dengie 100 Runners Male V60 126 14 01:00:52 01:00:27 Claimed
177 Sally KINSLEY Female Female V50 51 12 01:00:55 01:00:34 Claimed
178 Gavin STRATHERN Male South Woodham Runners Male V50 127 29 01:01:01 01:00:37 Claimed
179 Katie RODGERS Female Female Senior 52 18 01:01:04 01:00:56 Claimed
180 Scott PARDOE Male Male V40 128 37 01:01:05 01:00:44 Claimed
181 Liz MAY Female Kingswood Running Club Female V40 53 21 01:01:05 01:00:54 Claimed
182 Deborah SHYNN Female Kingswood Running Club Female V50 54 13 01:01:05 01:00:55 Claimed
183 Stuart AISLABIE Male Male V50 129 30 01:01:07 01:00:48 Claimed
184 Joy LEADER Female Phoenix Striders Female V50 55 14 01:01:08 01:00:56 Claimed
185 Shaun MCVEY Male Male V40 130 38 01:01:08 01:00:56 Claimed
186 Emily DE ORFE Female Dengie 100 Runners Female V40 56 22 01:01:10 01:01:00 Claim
187 Barbara MCDONNELL Female Dengie 100 Runners Female V60 57 3 01:01:14 01:00:41 Claim
188 Jacqui KNOWLES Female Rochford Runniong Club Female V50 58 15 01:01:30 01:01:24 Claimed
189 Paul DAVIS Male South Woodham Runners Male V60 131 15 01:01:34 01:01:12 Claimed
190 Malcolm HUTCHINGS Male Male V50 132 31 01:01:35 01:01:07 Claimed
191 Clare SAUNDERS Female Female Senior 59 19 01:01:58 01:01:42 Claimed
192 James CLEMENCE Male Male Senior 133 43 01:02:10 01:01:48 Claimed
193 Paul SMITH Male Male V50 134 32 01:02:10 01:01:55 Claimed
194 Dionne HIPKISS Female Female V40 60 23 01:02:12 01:01:32 Claimed
195 Lauren WILKINS Female Female Senior 61 20 01:02:15 01:01:58 Claimed
196 Melanie CROUCH Female South Woodham Runners Female V40 62 24 01:02:17 01:01:52 Claimed
197 David LAMBERT Male Male V40 135 39 01:02:23 01:01:52 Claimed
198 Victoria STONE Female Female V40 63 25 01:02:35 01:02:24 Claimed
199 Billy CRICKMAR Male Male Senior 136 44 01:02:40 01:02:40 Claimed
200 Jon WHENMAN Male Male V50 137 33 01:02:43 01:02:24 Claimed
201 Julie MCHALE Female Female V50 64 16 01:02:45 01:02:15 Claimed
202 Harold JARDIM Non Binary NBS 1 1 01:02:48 01:02:38 Claimed
203 Martin RUSHBROOK Male Male Senior 138 45 01:02:57 01:02:37 Claim
204 Maryann SYCAMORE Female Female V40 65 26 01:03:16 01:03:06 Claimed
205 Shelley WHENMAN Female Female V40 66 27 01:03:22 01:03:03 Claimed
206 Carolin ROSENTHAL Female Female V40 67 28 01:03:25 01:02:46 Claimed
207 Kevin CARLEY Male Lonely Goat RC Male V70 139 4 01:03:29 01:03:10 Claimed
208 Andy STIRRUP Male South Woodham Runners Male V50 140 34 01:03:52 01:03:25 Claimed
209 Sue LONG Female Tiptree Road runners Female V50 68 17 01:03:53 01:03:31 Claimed
210 Rebecca DOHERTY Female Female Senior 69 21 01:03:58 01:03:18 Claimed
211 Colin WILKINS Male Male V40 141 40 01:04:07 01:03:54 Claimed
212 Shelby LOASBY Female Female Senior 70 22 01:04:07 01:03:45 Claimed
213 Leah ANSTEY Female Female Senior 71 23 01:04:09 01:03:55 Claim
214 Kane BAKER Male Male Senior 142 46 01:04:10 01:03:57 Claimed
215 Trevor WATSON Male Male V50 143 35 01:04:11 01:03:40 Claimed
216 Cliff WHITE Male Male V60 144 16 01:04:13 01:04:00 Claimed
217 Dean OLIVER Male Male V50 145 36 01:04:18 01:04:04 Claimed
218 Nick O'CONNOR Male Trojan Runners Male V60 146 17 01:04:37 01:04:21 Claimed
219 Malvina RIGONI Female Female Senior 72 24 01:04:38 01:04:11 Claimed
220 Danny WILSON Male Male Senior 147 47 01:04:38 01:04:30 Claim
221 Allison TYNAN Female Leigh on Sea Striders Female V50 73 18 01:04:39 01:04:12 Claimed
222 Alison HALL Female Female V40 74 29 01:04:40 01:04:15 Claimed
223 Nastassja KIRK Female Female Senior 75 25 01:04:40 01:04:18 Claimed
224 Paula HOPE Female South Woodham Runners Female V50 76 19 01:04:42 01:04:21 Claimed
225 Helen QUINNELL Female Female V40 77 30 01:04:53 01:04:35 Claimed
226 Ian DOSWELL Male Male V40 148 41 01:05:07 01:04:55 Claimed
227 Donna HARRIS Female Great Bentley Running Club Female V40 78 31 01:05:08 01:04:36 Claimed
228 Natasha JANES Female Female V40 79 32 01:05:08 01:04:54 Claimed
229 Kevin BAYFIELD-HILL Male Male V60 149 18 01:05:13 01:04:45 Claimed
230 Jasmine PAVELEY Female Female V60 80 4 01:05:26 01:05:08 Claimed
231 Emma ROBERTS Female Female V50 81 20 01:06:41 01:06:11 Claimed
232 Helen GALLAGHER Female Female V50 82 21 01:06:51 01:06:26 Claimed
233 Nathan TREADWELL Male Male Senior 150 48 01:07:22 01:06:59 Claimed
234 Helen MOORE Female Female V50 83 22 01:07:52 01:07:22 Claimed
235 Ivan PARKS Male Male V50 151 37 01:08:09 01:07:45 Claimed
236 Sandra FARINHA Female Dengie 100 Runners Female V60 84 5 01:08:18 01:08:07 Claimed
237 Dominic HALL Male Male V60 152 19 01:08:39 01:08:22 Claimed
238 Joy EVELEIGH Female Female V40 85 33 01:09:28 01:09:11 Claimed
239 Caroline HALL CROSS Female H90Joggers Female V50 86 23 01:09:32 01:09:20 Claimed
240 Kelly GELL Female Female Senior 87 26 01:09:32 01:09:02 Claimed
241 Peter WATSON Male Male V50 153 38 01:09:53 01:09:22 Claimed
242 Greta WALLIS Female Female V70 88 1 01:09:57 01:09:43 Claimed
243 Naomi WHITE Female Female Senior 89 27 01:10:28 01:10:04 Claimed
244 Joscelyn MCINNES Female Dengie 100 Runners Female V60 90 6 01:11:26 01:11:11 Claimed
245 Beverley NEWMAN Female Castle Point Joggers Female V60 91 7 01:11:29 01:11:06 Claimed
246 Caroline CORBRIDGE Female Female Senior 92 28 01:11:32 01:11:18 Claimed
247 Susan SPIERS Female Dengie 100 Runners Female V60 93 8 01:12:16 01:12:07 Claimed
248 Karen PRICE Female Female V50 94 24 01:13:34 01:13:21 Claimed
249 Victoria BALDWIN Female Female V50 95 25 01:14:12 01:13:49 Claimed
250 Gina GORDON-HARRIS Female East Essex Tri Club Female V50 96 26 01:14:12 01:13:50 Claimed
251 Kim VINICOMBE Male Phoenix Striders Female V50 154 1 01:14:20 01:14:08 Claim
252 Alex PATERSON Female Female Senior 97 29 01:14:31 01:13:50 Claimed
253 Stephen SHYNN Male Kingswood Running Club Male V60 155 20 01:14:35 01:14:23 Claimed
254 Teresa MITCHELL Female Female V50 98 27 01:14:48 01:14:17 Claimed
255 Brian CROSS Male HAVERING 90 JOGGERS Male V50 156 39 01:15:22 01:14:57 Claimed
256 Bridget GONDA Female Female Senior 99 30 01:15:38 01:15:17 Claimed
257 Lucy TIDDER Female Female Senior 100 31 01:17:55 01:17:26 Claimed
258 Robert TIDDER Male Male V70 157 5 01:17:58 01:17:29 Claimed
259 Harry BLENKARN Female Female Senior 101 32 01:21:26 01:21:16 Claimed
260 Sara MILLER Female Female Senior 102 33 01:21:28 01:21:18 Claimed
261 Emna HAGUE Female Female V40 103 34 01:21:29 01:21:03 Claimed
262 Sam HAGUE Male Male V40 158 42 01:21:29 01:21:03 Claimed
263 Haisley ROYCE Female Female Senior 104 34 01:21:43 01:21:08 Claimed
264 Dannie SLADE Female Female Senior 105 35 01:21:43 01:21:08 Claimed
265 Julie HOLMES Female Female V60 106 9 01:25:45 01:25:31 Claimed
266 Emily MACKINNON Female Female Senior 107 36 01:25:45 01:25:38 Claimed
267 Iqubal RAVAT Male Male V40 159 43 01:27:49 01:27:22 Claimed
268 Michelle GIBBONS Female Female Senior 108 37 01:29:38 01:29:07 Claimed